Stefan Plewniak - Artysta Rezydent sezonu koncertowego 2015/16 FAMD

Dobiega końca realizacja Programu „Artysta – rezydent” współorganizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca oraz Fundację Akademia Muzyki Dawnej w Szczecinie. Artystom Rezydentem w sezonie koncertowym 2015/16 był utalentowany polski skrzypek młodego pokolenia Stefan Plewniak.

Artysta Rezydent Fundacji specjalizujący się w grze na instrumencie historycznym (skrzypce barokowe) miał możliwość przedstawienia przed szczecińską publicznością bogactwa literatury skrzypcowej w wszechstronnym ujęciu od muzyki solowej, kameralnej, poprzez  wokalno-instrumentalną aż po symfoniczną. W pamięci szczecińskiej publiczność pozostanie na długo wieczór bachowski , koncert adwentowy, recital muzealny oraz ostatni występ, podczas finałowego koncertu XIII Szczecińskiego Festiwalu Muzyki Dawnej. W kolejnych spotkaniach ze sztuką wiolinistyczną Stefana Plewniaka mogliśmy podziwiać jak talent poparty ciężką pracą i partnerskim dialogiem z zespołami Fundacji przynosi bogate owoce niezapomnianych kreacji muzycznych. Jego występy z zespołem Consortium Sedinum, Szczecin Vacal Project oraz z Orkiestrą Famd.pl stały na najwyższym poziomie, a cały sezon  koncertowy Artysty Rezydenta pokazał jak ważna i potrzebna jest dla młodego artysty możliwość rozwoju i promocja jego talentu.

Dziękujemy Dyrekcji Instytutu Muzyki i Tańca za możliwość udziału w tak potrzebnym i ważnym programie umożliwiającym rozwój polskiego środowiska muzycznego. Program ten ma szczególne znaczenie dla muzyków działających w nurcie wykonawstwa historycznego, dla których brakuje wciąż szerszego otwarcia na współpracę ze środowiskami filharmonicznymi i operowymi w Polsce. Fundacja Akademia Muzyki Dawnej jako jedyny nie instytucjonalny podmiot szczyci się tegorocznym wyróżnieniem, jakim było posiadanie w swoim kalendarzu występów Artysty Rezydenta. Wszystkim zainteresowanym rekomendujemy tą możliwość rozwijania talentu i umiejętności licząc na kolejnych kandydatów do funkcji Artysty Rezydenta. Zapraszamy!

2008-2020 Fundacja Akademia Muzyki Dawnej
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος