FAMD warszt wok www 5

Projekt Vitae Pomeranorum przygotowany przez Fundację Akademia Muzyki Dawnej ma na celu popularyzację i upowszechnianie wiedzy o tradycjach  muzycznych dawnego Pomorza Zachodniego. Na realizację projektu złoży się cykl warsztatów, koncertów, wykładów oraz konferencji międzynarodowych. Tematem I edycji projektu jest postać Franza Antona Röslera, XVIII wiecznego kompozytora, którego życie i twórczość związane są z historią muzyki terenów dzisiejszego Euroregionu Pomerania.


Na program projektu Vitae Pomeranorum złożą się warsztaty orkiestrowe, wykłady oraz konferencja poświęcone muzyce Franza Antona Röslera. W ramach warsztatów odbędzie się dziesięć trzy godzinnych sesji orkiestrowych prowadzonych przez renomowanych  wykładowców. Wykłady dotyczyć będą tradycji muzycznych Pomorza oraz muzycznych praktyk wykonawczych na przestrzeni XVIII wieku prowadzącymi wykłady będą: Paweł Osuchowski oraz Maciej Łukaszuk. Zwieńczeniem programu będzie konferencja popularno-naukowa w dniu 01.09.2013 w Międzynarodowym Centrum Spotkań i Studiów im. D. Bonhoeffera w Szczecinie. W programie konferencji zaprezentowane zostaną wyniki badań muzykologicznych oraz historycznych związanych z tematem głównym projektu – życiem i twórczością Franza Antona Röslera. W konferencji wezmą udział uczestnicy warsztatów oraz zaproszeni goście z Parafii Ewangelickiej w Pasewalku oraz z Parafii Ewangelicko-Augsburskiej Św. Trójcy w Szczecinie.

Koncert, który przybliży muzykę Antona Röslera odbędzie się w Kościele św. Trójcy w Chojnie w dniu 31 sierpnia o godzinie 19.00 w ramach trwającego od 17 sierpnia IV Letniego Festiwalu Wędrownego Na Gotyckim Szlaku Muzyka w Zabytkach Pomorza Zachodniego 2013. Wykonawcami koncertu będzie Orkiestra Famd.pl pod dyrekcją Pawła Osuchowskiego.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
– państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca

05 znak uproszczony kolor biale tloNIMIT 1536 x768 912x485

3 sesja vitae pomeranorum 2018
W dniach 5-10.12.2018 w Szczecinie oraz niemieckim Waren, odbyła się kolejna sesja warsztatów w ramach projektu Vitae Pomeranorum - polsko-niemieckie warsztaty, wykłady i spotkania z muzyka dawną/Vitae Pomeranorum Polnisch-Deutsche Workshops,Vortrage und Treffen zum Thema Alte Musik.

Czytaj więcej...

warsztaty niemieckie 03
W dniach 20-24 listopada 2018 w Szczecinie i Pasewalku zrealizowana została II sesja Polsko-niemieckich warsztatów, wykładów i spotkań z muzyka dawną/Vitae Pomeranorum Polnisch-Deutsche Workshops,Vortrage und Treffen zum Thema Alte Musik.

Czytaj więcej...

warsztaty 05
Za nami pierwszy etap projektu Vitae Pomeranorum 2018/19, jest on kontynuacją rozpoczętej w 2013 roku współpracy Fundacji Akademia Muzyki Dawnej z niemieckim środowiskiem muzycznym związanym z Orchester und Collegium fur Alte Musik Vorpommern oraz Kirchenmusikverein Pasewalk e. V.

Czytaj więcej...

2008-2024 Fundacja Akademia Muzyki Dawnej
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος