Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
– państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca

05 znak uproszczony kolor biale tloNIMIT 1536 x768 912x485

kurier-logo
Prawykonanie kompozycji Janusza Stalmierskiego, zatytułowanej „Kartki z dzieciństwa”, odbędzie się 12 lutego w Filharmonii Szczecińskiej. Będzie to wydarzenie, które zapewne przejdzie do historii szczecińskiego, choć nie tylko, środowiska muzycznego.

Czytaj więcej...

reykjavik
W studio koncertowym S1 Polskiego Radia Szczecin, 8 września, zagrali razem młodzi muzycy z Islandii i Polski. Młodzież zaprezentowała się w grupach narodowych grając na przemiennie kompozycje polskie i islandzkie. Kilka dni wcześniej przygotowywali je wspólnie na warsztatach pod kierunkiem znakomitego, polskiego skrzypka, mistrza Jana Staniendy. Poniżej prezentujemy dwa filmy z koncertu - trzy utwory zagrane wspólnie z Janem Staniendą.

Czytaj więcej...

reykjavik
Szanowni Państwo, W imieniu Fundacji Akademia Muzyki Dawnej oraz Partnerów – Chamber Club Studnigsfelag Kammerklubbsins Islandia, Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie mam przyjemność poinformować Państwa o oficjalnym rozpoczęciu realizacji Projektu Reykjavik vs Szczecin Spotkania Młodych Zespołów Kameralnych, który realizowany jest ze środków FWK w ramach Mechanizmu Finansowego EOG i NMF. W terminie 15-22 czerwca 2010 odbędzie się w Reykjaviku na Islandii pierwsza sesja Projektu, podczas której w dniu 17 czerwca nastąpi oficjalna inauguracja połączona z uroczystym koncertem w Sali koncertowej Von w dzień Święta Niepodległości Islandii.

Czytaj więcej...

rejkjawik_panel
Fundacja Akademia Muzyki Dawnej ma zaszczyt zaprosić na uroczysty koncert po tytułem: Reykjavik versus Szczecin Spotkania Młodych Zespołów Kameralnych. Koncert stanowi zakończenie rocznego programu edukacyjno-artystycznego realizowanego wspólnie z parterami Chamber Club Studningsfelag Kammerklubbsins Reykjavik z Islandii oraz Państwową Szkołą Muzyczną I stopnia im. T. Szeligowskiego w Szczecinie.

Czytaj więcej...

reykjavik
8. września, w studio koncertowym S1 Radia Szczecin, odbył się koncert młodych muzyków z Islandii i Polski. Artyści zaprezentowali w grupach narodowych kompozycje polskie i islandzkie. Następnie kontynuowali je wspólnie pod okiem skrzypka, mistrza Jana Staniendy. Poza wspólnym koncertem i ćwiczeniami, muzycy zwiedzali Szczecin i okolice, poznając kulture i historię Polski. To już drugie spotkanie polskich i islandzkich muzyków. Planowane są kolejne dwa w Reykjaviku i Szczecinie.

Czytaj więcej...

reykjavik
Szanowni Państwo, W związku z decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Pana Bogdana Zdrojewskiego z dnia 27.01.2010 o dofinansowaniu projektów zgłoszonych do Funduszu Wymiany Kulturalnej w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego mam przyjemność ogłosić, iż Projekt Fundacji Akademia Muzyki Dawnej pod tytułem: Reykjavik vs Szczecin Spotkania Młodych Zespołów Kameralnych znalazł się na liście Projektów wybranych do dofinansowania w ramach IV naboru FWK.

Czytaj więcej...

reykjavik
Szanowni Państwo, w imieniu Fundacji Akademia Muzyki Dawnej oraz Partnerów – Chamber Club Studnigsfelag Kammerklubbsins Islandia, Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie mam przyjemność poinformować Państwa o rozpoczęciu realizacji III Sesji Projektu Reykjavik vs Szczecin Spotkania Młodych Zespołów Kameralnych, który realizowany jest ze środków FWK w ramach Mechanizmu Finansowego EOG i NMF. W dniach 8-15 listopada 2010 w Reykjaviku odbędzie się kolejna sesja Projektu, podczas której odbędą się warsztaty muzyczne młodzieży z Reykjaviku i Szczecina, kulminacją programu edukacyjnego będzie Koncert w sali Konsulatu  Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 11 listopada 2010 o godzinie 19.00.Łączę wyrazy szacunku
2008-2024 Fundacja Akademia Muzyki Dawnej
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος