Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
– państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca

05 znak uproszczony kolor biale tloNIMIT 1536 x768 912x485

Gratitude
Z wielką dumą i radością otrzymaliśmy list z Lwowskiej Filharmonii Narodowej, czytamy w nim o podziękowaniach i wdzięczności z jaką traktują nasi lwowscy Przyjaciele wieloletnią współpracę z Fundacją Akademia Muzyki Dawnej w Szczecinie. Mowa jest o naszym tegorocznym wspólnym Projekcie: Muzyczne Mosty, realizowanym dzięki wsparciu Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej. Mamy nadzieję na dalszą współpracę i budowę kolejnych Muzycznych Mostów, które przybliżą nam na wzajem bogactwo kultury Ukrainy i Polski.
Funi 2
Szanowni Państwo, wkraczamy w najważniejszy moment tegorocznego sezonu koncertowego, przyjazd gwiazd XX Szczeciński Festiwal Muzyki Dawnej.

Czytaj więcej...

Zmartwychwstanie Giordano
W czas Zmartwychwstania Pańskiego życzymy Państwu wszelkiej radości i łask jakie niesie w sobie Wiara, Nadzieja i Miłość!

Czytaj więcej...

500 lat Reformacji plakat
30 września 2023 o godz. 18.00 w Kościele Świętej Trójcy w Szczecinie przy ul. Energetyków 8 z okazji jubileuszu 500 lat Reformacji w Szczecinie odbędzie się koncert "Muzyka dla ducha i chwały Bożej. Sztuka polifonii wokalnej w tradycji ewangelickiej" w wykonaniu zespołów Consortium Sedinum oraz Szczecin Vocal Project. Wstęp wolny! Zapraszamy!
FAMD 22 afisz norwegia6w
Plan III sesji Wczoraj i dziś / I gaer og i dag, Polish-Icelandic Musical Dialogue.

Czytaj więcej...

motywy 2023
"Życie muzyczne w Islandii charakteryzuje ożywcza ciekawość nieobciążona uprzedzeniami i kompleksami. Atmosfera jest tu czysta i sprzyja każdej nowatorskiej inicjatywie".Tak przed laty pisał słynny polski muzykolog Bohdan Pociej.

Czytaj więcej...

4ukraine
Miło nam poinformować, że Projekt pod nazwą „4Ukraine” Muzyczne Mosty - Ukraina, Polska, Niemcy" znalazł swój nadzwyczajny finał, jakim był Koncert w Filharmonii Narodowej im M.Skoryka we Lwowie w wykonaniu, który odbył się w dniu 28.06.

Czytaj więcej...

Jaroslaw Brek
Przedstawiamy fragmenty nagrań z udziałem Jarosława Bręka, wybitnego artysty, znakomitego śpiewaka, naszego kolegi. Odszedł nagle, wczoraj, 11 kwietnia 2023 roku. Dziękujemy Ci Jarku za Twój wspaniały dar, jakim był Twój niedościgły głos i Twoje pełne miłości serce!

Czytaj więcej...

FAMD pas 1 2023 2
Serdecznie zapraszamy na tradycyjny koncert muzyki pasyjnej Fundacji Akademia Muzyki Dawnej, który w tym roku odbędzie się już po raz siódmy w Luboniu.

Czytaj więcej...

2008-2024 Fundacja Akademia Muzyki Dawnej
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος