Plakat wydarzenia

Fundacja Akademia Muzyki Dawnej zaprasza na koncert:

Muzyka Adwentu w dawnym Szczecinie
Sobota, 12 grudnia 2015, godzina 18:00
Muzeum Historii Szczecina oddziała Muzeum Narodowego w Szczecinie
ul. Księcia Mściwoja II 8

wykonawcy koncertu:

Stefan Plewniak – skrzypce barokowe /artysta rezydent Fundacji Akademia Muzyki Dawnej/, Urszula Stawicka – klawesyn, Szczecin Vocal Project, Paweł Osuchowski –kierownictwo artystyczne
W programie pięć tajemnic radosnych z cyklu sonat różańcowych H.I. Bibera oraz niemieckie motety adwentowe H. Schutza, A. Hammerschmidta, J.M. Bacha, J.S. Bacha

Bilety w promocyjnej cenie 10/20 zł.  w przedsprzedaży od 1 grudnia 2015 w Republice Rozmaitości Fanaberia przy deptaku X Bogusława X 5 oraz na stronie www.famd.pl.
Bilety w dniu koncertu w cenie 15/25 zł. do nabycia w kasie Muzeum Narodowego w Szczecinie ul. Księcia Mściwoja II 8.

Stefan Plewniak jeden z najwybitniejszych skrzypków barokowych młodego pokolenia, absolwent  Akademii Muzycznej w Krakowie, Conservatory Maastricht Holandia oraz  Conservatoire National Superier de Musique et Danse de Paris, Francja, klasa prof. Francois Fernandeza. Współpracował  z wieloma zespołami muzyki dawnej  - Le Concert des Nations J. Savalla w Barcelonie, Les Arts Florissants W. Christie w Paryżu, Marguerite Louise Ensemble we Francji, Orchestra 1756 w Salzburgu. Założyciel zespołu Cantate.fr i orkiestry Il Giardino d’Amore. 2014 – reaktywował słynną orkiestrę Capella di Ospedale della Pieta w Wenecji. Z zespołami tymi nagrał kilka płyt. Od niedawna z Antoniem Piricone, grającym na pianoforte, tworzy duet Piricone–Plewniak. Solowe występy na wielu festiwalach w Europie, USA i Kanadzie, m.in.: Carnegie Hall w Nowym Jorku i Mozarteum w Salzburgu.

Szczecin Vocal Project działa od grudnia 2013 roku pod skrzydłami Fundacji Akademia Muzyki Dawnej w Szczecinie. Repertuar zespołu odwołuje się do tradycji muzycznych miasta i regionu Zachodniego Pomorza na przestrzeni wieków minionych  i przywraca pamięć o osiągnięciach szczecińskiej szkoły kantatowej. SVP pracuje według tradycyjnej metody solo e ripieno, wykonując partie wokalne i chóralne w pojedynczej obsadzie głosowej. W skład zespołu wchodzą wybrani szczecińscy wokaliści, a pomysłodawcą i kierownikiem artystycznym zespołu jest Paweł Osuchowski. Zespół stale współpracuje z Consortium Sedinum i Orkiestrą Famd.pl występując na festiwalach w kraju i zagranicą. Tegoroczny sezon koncertowy jest wyjątkowo bogaty w tournee zagraniczne zespołu, w ramach którego wystąpili między innymi w Niemczech, na Ukrainie i Islandii dzięki  udziałowi w programie Promocja kultury polskiej zagranicą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

2008-2020 Fundacja Akademia Muzyki Dawnej
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος