Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
– państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca

05 znak uproszczony kolor biale tloNIMIT 1536 x768 912x485

Zapraszamy na Wieczór Bachowski w 330 rocznicę urodzin Jana Sebastiana...przyszedł na świat by stworzyć dzieła tak doskonałe,  że pozostaną one na zawsze prawdziwymi ideałami i nieprzemijającymi wzorami sztuki.

Christoph Wolff

 

Zapraszamy na Wieczór Bachowski w 330 rocznicę urodzin Jana Sebastiana w wykonaniu Szczecin Vocal Project & Consortium Sedinum pod kierownictwem Pawła Osuchowskiego. W programie zabrzmią dzieła instrumentalne oraz wokalne Andreasa Hammerschmidta, Johanna Michaela Bacha, Matthiasa Weckmanna oraz Johanna Sebastiana Bacha. Usłyszymy między innymi bachowskie motety stanowiące kulminacyjny moment rozwoju tego gatunku w XVIII wiecznych Niemczech. Jedyne dzieła, które po śmierci mistrza nieprzerwanie utrzymywały się w repertuarze chóru lipskiego kościoła św. Tomasza, co stworzyło podstawę XIX wiecznego renesansu twórczości Bacha.

Koncert odbędzie się w ramach cyklu Muzyka w dawnym Szczecinie, w sobotę
21 marca 2015 w Kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła o godzinie 18:00.    

Bilety w promocyjnej cenie 20/10 zł. w przedsprzedaży od 1 marca 2015 w Republice Rozmaitości Fanaberia przy deptaku X Bogusława X 5 oraz na stronie www.famd.pl.
Bilety w dniu koncertu w cenie 25/15 zł. do nabycia na miejscu w Kościele, Plac św. Piotra i Pawła 4/5. Fundacja Akademia Muzyki Dawnej serdecznie zaprasza!

2008-2023 Fundacja Akademia Muzyki Dawnej
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος