Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
– państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca

05 znak uproszczony kolor biale tloNIMIT 1536 x768 912x485

poprawiony baner XX

Na przestrzeni ostatnich dekad poszerzyła się wiedza muzykologiczna i doświadczenie muzyków sięgających po dzieła kompozytorów tworzących muzykę dawnej Pomeranii, dla której Szczecin przez wieki był jednym z centralnych miejsc rozwoju.

Od 2004 roku Szczeciński Festiwal Muzyki Dawnej przedstawia i przybliża wspomniane dziedzictwo popularyzując osiągnięcia naukowe i muzyczne specjalistów nurtu historycznego.

Wprowadzeniem do tegorocznej XX edycji Festiwalu będzie wykład inauguracyjny przybliżający tradycje i postaci muzyczne dawnego Szczecina na przestrzeni od XV-tego do końca  XVIII-tego wieku. Wykład wygłosi dr Urszula Stawicka, adiunkt Akademia Sztuki w Szczecinie będąca zarazem Prezesem Fundacji Akademia Muzyki Dawnej, głównego organizatora Festiwalu.

Wykład odbędzie się w środę 17 maja 2023, w Akademia Sztuki w Szczecinie, w Pałacu pod Globusem, plac Orła Białego 2, w sali kameralnej o godzinie 10:00.

Dla słuchaczy wykładu rozlosowane zostaną darmowe wejściówki na koncerty festiwalowe, wstęp wolny, serdecznie zapraszamy!

2008-2024 Fundacja Akademia Muzyki Dawnej
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος