„Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej
i sprzyjającej integracji społecznej”

“Working together for a green, competitive and inclusive Europe”

Vinnum saman að umhverfisvænni, samkeppnishæfri Evrópu án aðgreiningar.

W tym roku, po raz pierwszy od dziesięciu lat, z uwagi na pandemię zapraszamy do obejrzenia wydarzeń online w formie 6 filmów prezentujących historię miejsc Na Gotyckim Szlaku połączonych z rejestracją koncertów. W kolejnych tygodniach zaprezentujemy tegoroczny szlak, który tradycyjnie otwieramy w Kołbaczu, by kolejno przez Żelewo, Darłowo, Chociwel, Drawsko Pomorskie, Szczecin Krzekowo, Świerczewo, Mierzyn, Trzcińsko-Zdrój dotrzeć do Szczecina gdzie odbędzie się jedyny koncert z udziałem publiczności w dniu 19.09.2020.

Bohaterem pierwszego filmu jest historia Kołbacza i Żelewa, wsi nad jeziorem Miedwie nieopodal Szczecina przedstawiona przez Pawła Migdalskiego na tle dziejów Księstwa Pomeranii. Historia połączona jest z muzyką Georga Friedricha Haendla w wykonaniu Aldony Bartnik - sopran oraz zespołu Consortium Sedinum. Jednocześnie zachęcamy entuzjastów Festiwalu do indywidualnego odwiedzenia festiwalowych miejsc, do zobaczenia Na Gotyckim Szlaku! Zaprasza w imieniu Fundacji Akademia Muzyki Dawnej Paweł Osuchowski – dyrektor artystyczny Festiwalu.

Festiwal Na Gotyckim Szlaku jest w tym roku współfinansowany ze środków otrzymanych z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego, Starostwa Powiatowego w Gryfinie, Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Szczecinie oraz Gminy Miasto Szczecin.

kultura dostepna

106053389 3290347531030406 6515475614519662680 o

2008-2023 Fundacja Akademia Muzyki Dawnej
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος