Sonata z lotu ptakaPo raz czwarty zapraszamy na cykl letnich wędrówek adresowanych do miłośników aktywnej turystyki, historii i sztuki. W ciągu 6 tygodni odwiedzimy kolejne miejsca na mapie Pomorza Zachodniego związane z Europejskim Szlakiem Gotyku Ceglanego.

Program festiwalu wypełnią trasy turystyczne, spotkania historyczne, wystawy i koncerty w scenerii gotyckich wnętrz i plenerów. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Olgierd Geblewicz – Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego oraz Piotr Krzystek – Prezydent Miasta Szczecin. Organizator festiwalu - Fundacja Akademia Muzyki Dawnej serdecznie zaprasza!

Wstęp wolny!

Wędrówka I - 17.08.2013 Kołbacz
Kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa

17.00 program turystyczny – przewodnik Łukasz Jankowiak

Program zwiedzania obejmuje zabudowania poklasztorne: najstarszy na Pomorzu Zachodnim kościół ceglany, wewnątrz i na zewnątrz, Dom Opata, Dom Konwersów oraz zwiedzanie spichlerza, czyli Galerii Cysterskiej, w której znajduje się wystawa Kamień i pamięć. Fotograficzna dokumentacja działań Grupy Kamieniarzy MAGURYCZ.

19.00 Koncert inauguracyjny festiwalu Humane Passioni

Tytuł koncertu odnosi się do kompozycji A. Vivaldiego i F. Geminianiego i P.A. Locatellego. W muzyce instrumentalnej tych włoskich mistrzów odnajdujemy do dziś muzyczne portrety ludzkich temperamentów i namiętności.

Wykonawcy koncertu:

Consortium Sedinum
Radosław Kamieniarz, Mikołaj Zgółka – skrzypce barokowe
Piotr Chrupek – altówka barokowa
Maciej Łukaszuk – wiolonczela barokowa
Paweł Muzyka – violone
Urszula Stawicka – klawesyn, kierownictwo artystyczne

2008-2018 Fundacja Akademia Muzyki Dawnej
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος