Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
– państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca

05 znak uproszczony kolor biale tloNIMIT 1536 x768 912x485

muzyczny kurier 2023

Przedstawiamy relacje grupy dziewcząt z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego im. Janusza Korczaka na Skolwinie w Szczecinie uczestniczących w projekcie Muzyczny Kurier 2023.

 

Moje odczucia po koncercie Muzycznego Kuriera 2023 w Szczecinie

Moim zdaniem to, że koncert odbył się w kościele było wielkim zaskoczeniem. Podczas śpiewu wokalistki to echo, które oddał kościół było super. Podziwiam Ingridę Gapovą za to na jakich tonacjach śpiewała, przecież jest to trudne dla większości osób. Przyjemnie mi się słuchało śpiewu oraz orkiestry, jestem też pod wrażeniem pasji dyrygenta, podziwiałam go jak dyryguje.

Amelia K. grupa III

Moje wrażenia po tym koncercie są bardzo pozytywne, jestem pod wrażeniem, że ludzie w tych czasach zajmują się jeszcze taką muzyką i grają na takich instrumentach. Byłam bardzo zaskoczona, potrafić tak grać to prawdziwy talent.

Lena grupa III

Moje odczucia po wysłuchaniu koncertu Fundacji Akademia Muzyki Dawnej w Szczecinie. Największe wrażenie zrobił na mnie śpiew sopranistki Ingridy Gapovej, zaskoczył mnie jej bardzo wysoki ton głosu oraz umiejętności śpiewania dłuższych fragmentów na jednym oddechu. Zwróciłam też uwagę na niesamowitą grę skrzypków i na ich „rozmowę” między jedną grupą a drugą. Całość mi się bardzo podobała pomimo, że nie słucham tego rodzaju muzyki na co dzień.

Ania grupa III

Moje wrażenia po tym cudownym koncercie wywołały u mnie dreszcze. Na koncercie poznałam co to znaczy słowo symfonia oraz poznałam nazwiska Bacha, Mozarta i Rosettiego, kompozytorów, którym muzykę mogłam właśnie usłyszeć. Sam pan dyrygent świetnie opowiadał o instrumentach i kompozytorach, więc publika była zadowolona i wszystko mogła zrozumieć.

Wiktoria grupa III

Występ w kościele podobał mi się wokalnie jak i muzycznie. Pan dyrygent bardzo ładnie pracował nad orkiestrą, co dało zgodność między muzykami. Właśnie to wzbudziło dreszcze na moim ciele i towarzyszące mi przez cały koncert. Cały występ bardzo mi się podobał i był miodem dla moich uszu.

Kinga M. grupa III

2008-2024 Fundacja Akademia Muzyki Dawnej
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος