Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
– państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca

05 znak uproszczony kolor biale tloNIMIT 1536 x768 912x485

Consortium sedinum promo

Fundacja Akademia Muzyki Dawnej wraz z Ośrodkiem Kultury w Drawsku Pomorskim zapraszają na wyjątkowy koncert „Alla Polacca” realizowany w ramach projektu „Muzyczny Kurier - edukacja kulturowa Pomorza Zachodniego”. Wykonawcami koncertu będą artyści tworzący zespół Consortium Sedinum, grający na instrumentach historycznych. Spotkanie będzie niezwykłą okazją do przybliżenia polskich tradycji muzycznych epok renesansu i baroku, a także poznania urody brzmienia tak oryginalnych instrumentów jak fidel czy teorba.

Bogactwo inwencji melodycznych i różnorodność rytmiczna to cechy, które wyróżniały styl polski na tle kultury europejskiej XVI i XVII wieku. Elementy te doskonale uchwycone przez kompozytorów polskich w formach instrumentalnych canzon i sonat tworzą wielobarwne obrazy muzyczne. Podczas koncertu usłyszymy również, że styl polski obecny był w muzyce europejskiej tamtych czasów, w szczególności u kompozytorów włoskich.
Muzyczny Kurier to także zajęcia warsztatowe prowadzone przez artystów muzyków Fundacji Akademia Muzyki Dawnej skierowane do grup młodzieży i seniorów przybliżające kulturę muzyczną w jej historycznym ujęciu. Nawiązując do tematyki koncertu motywem przewodnim części edukacyjnej będzie taniec w ujęciu historycznym.

Koncert „Alla Polacca”, wykonawcy: Consortium Sedinum, 19 listopada 2023, godzina 17:00, Sala koncertowa Ośrodka Kultury w Drawsku Pomorskim, wstęp wolny, Serdecznie zapraszamy!

Projekt Kurier Muzyczny edukacja kulturowa Pomorza Zachodniego 2023 dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

FAMD kurier 2023 2

2008-2024 Fundacja Akademia Muzyki Dawnej
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος