Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
– państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca

05 znak uproszczony kolor biale tloNIMIT 1536 x768 912x485

sobota, 25 maj 2024

20

W dniach 03 -07.04.2024 odbyła się ostatnia sesja w ramach trwającego od listopada 2022 projektu polsko-islandzkiej współpracy artystycznej.

Reykjavik/Akureyri/ Hafnarfjörður w tych trzech ośrodkach artyści i zespoły z Polski i Islandii wspólnie podsumowali dwuletnią współpracę nad repertuarem obejmującym muzykę od średniowiecza po kompozycje współczesne. Warsztaty, wykłady, koncerty, spotkania i panele pozwoliły nie tylko na lepsze poznanie muzycznych tradycji i kultury obu krajów, ale także zapoznać się z zagadnieniami dotyczącymi przedsiębiorczości kulturalnej. Dzięki ekspertom i wybitnym artystom zaangażowanym w realizację udało się połączyć sferę sztuki, kultury z zagadnieniami dotyczącymi planowania, finansowania i kierowania w organizacji przedsięwzięć artystycznych.

Finalnym efektem upowszechniania owoców współpracy artystycznej muzyków z Polski i Islandii jest nagranie audio CD z programem obejmującym najważniejsze części programów koncertowych wszystkich sesji projektu „Wczoraj i dziś/I gaer og i dag” pod tytułem „ Yesterday, today and tomorrow...”

Koncerty, wykłady, warsztaty, panele i spotkania odbywały się pod honorowym patronatem jego Ekscelencji Hannesa Heimissona, Ambasadora Republiki Islandii w Polsce.

Program finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego (MF EOG), Iceland, Liechtenstein, Norway grants pod hasłem: „Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej”

2008-2024 Fundacja Akademia Muzyki Dawnej
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος