Prawykonanie kompozycji Janusza Stalmierskiego, zatytułowanej „Kartki z dzieciństwa”, odbędzie się 12 lutego w Filharmonii Szczecińskiej. Będzie to wydarzenie, które zapewne przejdzie do historii szczecińskiego, choć nie tylko, środowiska muzycznego.

Czytaj więcej...

Fundacja Akademia Muzyki Dawnej ma zaszczyt zaprosić na uroczysty koncert po tytułem: Reykjavik versus Szczecin Spotkania Młodych Zespołów Kameralnych. Koncert stanowi zakończenie rocznego programu edukacyjno-artystycznego realizowanego wspólnie z parterami Chamber Club Studningsfelag Kammerklubbsins Reykjavik z Islandii oraz Państwową Szkołą Muzyczną I stopnia im. T. Szeligowskiego w Szczecinie.

Czytaj więcej...

Szanowni Państwo, w imieniu Fundacji Akademia Muzyki Dawnej oraz Partnerów – Chamber Club Studnigsfelag Kammerklubbsins Islandia, Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie mam przyjemność poinformować Państwa o rozpoczęciu realizacji III Sesji Projektu Reykjavik vs Szczecin Spotkania Młodych Zespołów Kameralnych, który realizowany jest ze środków FWK w ramach Mechanizmu Finansowego EOG i NMF. W dniach 8-15 listopada 2010 w Reykjaviku odbędzie się kolejna sesja Projektu, podczas której odbędą się warsztaty muzyczne młodzieży z Reykjaviku i Szczecina, kulminacją programu edukacyjnego będzie Koncert w sali Konsulatu  Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 11 listopada 2010 o godzinie 19.00.Łączę wyrazy szacunku
Podczas Polickich Dni Muzyki odbędą się polsko-niemieckie warsztaty chóralne z udziałem Polickiego Chóru Kameralnego "Postscriptum", Chóru Collegium Maiorum ze Szczecina oraz Uckermürkischer Konzertchor Prenzlau e.V. z Niemiec.

Czytaj więcej...

W studio koncertowym S1 Polskiego Radia Szczecin, 8 września, zagrali razem młodzi muzycy z Islandii i Polski. Młodzież zaprezentowała się w grupach narodowych grając na przemiennie kompozycje polskie i islandzkie. Kilka dni wcześniej przygotowywali je wspólnie na warsztatach pod kierunkiem znakomitego, polskiego skrzypka, mistrza Jana Staniendy. Poniżej prezentujemy dwa filmy z koncertu - trzy utwory zagrane wspólnie z Janem Staniendą.

Czytaj więcej...

8. września, w studio koncertowym S1 Radia Szczecin, odbył się koncert młodych muzyków z Islandii i Polski. Artyści zaprezentowali w grupach narodowych kompozycje polskie i islandzkie. Następnie kontynuowali je wspólnie pod okiem skrzypka, mistrza Jana Staniendy. Poza wspólnym koncertem i ćwiczeniami, muzycy zwiedzali Szczecin i okolice, poznając kulture i historię Polski. To już drugie spotkanie polskich i islandzkich muzyków. Planowane są kolejne dwa w Reykjaviku i Szczecinie.

Czytaj więcej...

W sobotę, 22 sierpnia, zabytkowe mury Kościoła Mariackiego w Chojnie rozbrzmiały dźwiękami muzyki okresu oświecenia. Porywający koncert pn. STURM UND DRANG odbył się w ramach I Letniego Festiwalu Wędrownego „Na Gotyckim Szlaku".

Czytaj więcej...

Na taki koncert warto było czekać. W sobotę 14 sierpnia w Kościele pw. NMP Królowej Świata w programie "In omni tempore, muzyka dawna między Galicją a Pomorzem" wystąpił ukraiński zespół A Capella Leopolis ze Lwowa. Muzycy, określani jako "czarodzieje głosu", nie zawiedli. Urzekli publiczność.

Czytaj więcej...

W Kołbaczu rozpoczyna się w sobotę nowy festiwal, który łączy w sobie popularyzację najpiękniejszych gotyckich zabytków z muzyką klasyczną.

Czytaj więcej...

Średniowieczna i renesansowa muzyka białoruska zabrzmi 29 maja na dziedzińcu Muzeum Narodowego w Szczecinie (godz. 20, ul. Staromłyńska 27). Wystąpi tu bowiem grupa Stary Olsa z Białorusi. Będzie to już ostatni koncert w ramach VII Szczecińskiego Festiwalu Muzyki Dawnej (pod patronatem „Kuriera Szczecińskiego"). Tytuł sobotniego występu nosi tytuł: „Muzyka źródeł".

Czytaj więcej...

Świetny amerykański pianista Kevin Kenner, laureat XII Konkursu Chopinowskiego, zagra w czwartek utwory Chopina na fortepianie marki Pleyel. Chopin, jak byśmy dziś powiedzieli, był twarzą tej firmy.

Czytaj więcej...

Szanowni Państwo, W imieniu Fundacji Akademia Muzyki Dawnej oraz Partnerów – Chamber Club Studnigsfelag Kammerklubbsins Islandia, Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie mam przyjemność poinformować Państwa o oficjalnym rozpoczęciu realizacji Projektu Reykjavik vs Szczecin Spotkania Młodych Zespołów Kameralnych, który realizowany jest ze środków FWK w ramach Mechanizmu Finansowego EOG i NMF. W terminie 15-22 czerwca 2010 odbędzie się w Reykjaviku na Islandii pierwsza sesja Projektu, podczas której w dniu 17 czerwca nastąpi oficjalna inauguracja połączona z uroczystym koncertem w Sali koncertowej Von w dzień Święta Niepodległości Islandii.

Czytaj więcej...

2008-2020 Fundacja Akademia Muzyki Dawnej
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος