Magia powraca! Niecodzienne brzmienia, niepowtarzalne interpretacje, niezapomniana atmosfera – czyli wyjątkowe głosy i oryginalne instrumenty świata muzyki dawnej. 9-18 maja 2014 Szczecin, Stargard, Jüterbog, 6 nadzwyczajnych koncertów. Wśród wykonawców wybitni soliści i zespoły w repertuarze muzyki od średniowiecza po oświecenie.

Czytaj więcej...

Navigare necesse est, vivere non est necesse.

Czytaj więcej...

Więcej zdjęć w galerii... Więcej o wydarzeniu przeczytają Państwo na stronach Kuriera Szczecińskiego
Fundacja Akademia Muzyki Dawnej zaprasza na premierowy koncert-spektakl z cyklu Regaty Barokowe – Wiedeń, który odbędzie się w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Szczecinie, ul. Wały Chrobrego 3 w sobotę 22 lutego 2014, o godzinie 17:00.

Czytaj więcej...

Z wielką radością i dumą informujemy o najnowszej inwestycji Fundacji Akademia Muzyki Dawnej. Jest nią zbudowany na nasze zamówienie klawesyn koncertowy klasy mistrzowskiej. Autorem projektu i wykonawcą jest uznany autorytet w dziedzinie budownictwa historycznych instrumentów muzycznych Krzysztof Kulis. Instrument został zbudowany według wzoru Pascala Taskina, XVIII wiecznego francuskiego budowniczego królewskich klawesynów.

Czytaj więcej...

Zapraszamy na najbliższy koncert zespołu Consortium Sedinum z udziałem Marii Rozynek – sopran, w niedzielę 27 października w Kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Policach o godzinie 16.00 w ramach finału Polickich Dni Muzyki 2013. Tytuł koncertu Muzyczne medytacje przedstawia bogactwo barokowej finezji wokalnej i instrumentalnej.

Czytaj więcej...

W dniach 5-8 października 2013 odbyło się tournee koncertowe Orkiestry Famd.pl na terenie Ukrainy. Trasa koncertowa zrealizowana została w ramach Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Promocja kultury polskiej za granicą.

Czytaj więcej...

Piękne miejsce, piękna muzyka, piękny wieczór – tak najkrócej można opisać finałowy koncert IV Letniego Festiwalu Wędrownego „Na gotyckim szlaku”. W minioną sobotę w szczecińskim kościele św. Jana Ewangelisty, gdzie się odbył, zabrakło w ławkach wolnych miejsc.

Czytaj więcej...

2008-2020 Fundacja Akademia Muzyki Dawnej
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος