W dniach 27 sierpnia do 1 września 2013 w Chojnie i Szczecinie odbyła się pierwsza edycja projektu Vitae Pomeranorum zaginiony świat muzyki pomorskiej. Program obejmował warsztaty orkiestrowe, wykłady, konferencję oraz koncert poświęcone postaci i twórczości Franza Antona Röslera, XVIII wiecznego kompozytora, którego życie i twórczość związane są z historią muzyki terenów dzisiejszego Euroregionu Pomerania.

Czytaj więcej...

Trzebiatów - miasto fascynującej historii i wspaniałych zabytków, które przybliżył nam nasz przewodnik Piotr Żak, plus koncert Chóru Kameralnego ZUT pod dyr. Iwony Wiśniewskiej-Salamon w Kościele pw. Macierzyństwa NMP, czyli IV sobota letniego festiwalu wędrownego Na Gotyckim Szlaku Muzyka w Zabytkach Pomorza Zachodniego. Niezapomniane spotkanie na Gotyckim Szlaku.

Czytaj więcej...

Szanowni Państwo,Już w najbliższą sobotę zapraszamy do Trzebiatowa na czwarty przystanek IV letniego festiwalu wędrownego Na Gotyckim Szlaku Muzyka w Zabytkach Pomorza Zachodniego 2013. Będzie to wyjątkowe spotkanie z historią, architekturą i muzyką, naszymi partnerami są Miasto Trzebiatów oraz Trzebiatowski Ośrodek Kultury.

Czytaj więcej...

Za nami trzeci tydzień letniej wędrówki Na Gotyckim Szlaku Muzyka w Zabytkach Pomorza Zachodniego. Kolejnym przystankiem festiwalu była Chojna, miasto o wspaniałej tradycji, której mieszkańcy przywracają pamięć wielowiekowej historii.

Czytaj więcej...

Szanowni Państwo, zapraszamy na trzecią wędrówkę w ramach IV Letniego Festiwalu wędrownego Na gotyckim szlaku Muzyka w zabytkach Pomorza Zachodniego 201331.08.2013 Chojna, Kościół pw. Świętej Trójcy.

Czytaj więcej...

W minioną sobotę gościliśmy Na Gotyckim Szlaku w Stargardzie, mieście pełnym tajemnic, historii i zabytków - w prawdziwym Gwiazdozbiorze Gotyku.

Czytaj więcej...

24.08.2013 StargardPiwnica Towarzystwa Przyjaciół Stargardu 17.00 program turystyczny – przewodnik Elżbieta Kaczmarczyk

Czytaj więcej...

Za nami pierwsza wędrówka festiwalu Na Gotyckim Szlaku. Spotkanie odbyło się w Kołbaczu, miejscu niezwykłym, którego historię i obraz dzisiejszy poznaliśmy podczas sobotniego popołudnia. Przewodnikiem fascynującego szlaku po dawnym klasztorze Cystersów był Łukasz Jankowiak, który w pięknych słowach przybliżył zapomniany świat kołackiego opactwa.

Czytaj więcej...

IV Letniego Festiwalu WędrownegoNa Gotyckim Szlaku Muzyka w Zabytkach Pomorza Zachodniego 2013

Czytaj więcej...

Po raz czwarty zapraszamy na cykl letnich wędrówek adresowanych do miłośników aktywnej turystyki, historii i sztuki. W ciągu 6 tygodni odwiedzimy kolejne miejsca na mapie Pomorza Zachodniego związane z Europejskim Szlakiem Gotyku Ceglanego.

Czytaj więcej...

Już niedługo rozpocznie się czwarty letni Festiwal Wędrowny "Na Gotyckim Szlaku". Posłuchamy podczas niego muzyki klasycznej wykonywanej w zabytkowych miejscach Pomorza Zachodniego. Wstęp na wszystkie koncerty jest darmowy.

Czytaj więcej...

Do galerii dodaliśmy zdjęcia z koncertu Regaty Barokowe (9.08.2013) Więcej w galerii..
2008-2020 Fundacja Akademia Muzyki Dawnej
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος