Fundacja Akademia Muzyki Dawnej zaprasza na premierowy koncert-spektakl z cyklu Regaty Barokowe – Wiedeń, który odbędzie się w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Szczecinie, ul. Wały Chrobrego 3 w sobotę 22 lutego 2014, o godzinie 17:00.

Czytaj więcej...

Z wielką radością i dumą informujemy o najnowszej inwestycji Fundacji Akademia Muzyki Dawnej. Jest nią zbudowany na nasze zamówienie klawesyn koncertowy klasy mistrzowskiej. Autorem projektu i wykonawcą jest uznany autorytet w dziedzinie budownictwa historycznych instrumentów muzycznych Krzysztof Kulis. Instrument został zbudowany według wzoru Pascala Taskina, XVIII wiecznego francuskiego budowniczego królewskich klawesynów.

Czytaj więcej...

Zapraszamy na najbliższy koncert zespołu Consortium Sedinum z udziałem Marii Rozynek – sopran, w niedzielę 27 października w Kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Policach o godzinie 16.00 w ramach finału Polickich Dni Muzyki 2013. Tytuł koncertu Muzyczne medytacje przedstawia bogactwo barokowej finezji wokalnej i instrumentalnej.

Czytaj więcej...

W dniach 5-8 października 2013 odbyło się tournee koncertowe Orkiestry Famd.pl na terenie Ukrainy. Trasa koncertowa zrealizowana została w ramach Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Promocja kultury polskiej za granicą.

Czytaj więcej...

Piękne miejsce, piękna muzyka, piękny wieczór – tak najkrócej można opisać finałowy koncert IV Letniego Festiwalu Wędrownego „Na gotyckim szlaku”. W minioną sobotę w szczecińskim kościele św. Jana Ewangelisty, gdzie się odbył, zabrakło w ławkach wolnych miejsc.

Czytaj więcej...

Szczeciński finał festiwalu w ostatni sobotni wieczór tego lata wypełnił po brzegi Kościół pw. św. Jana Ewangelisty miłośnikami historii, architektury i muzyki. Program historyczny i zwiedzanie kościoła prowadziła Małgorzata Gwiazdowska - Miejski Konserwator Zabytków w Szczecinie. Było co podziwiać, kościół przeszedł w tym roku gruntowny remont, podczas którego odkryto i wyeksponowano kolejne gotyckie detale.

Czytaj więcej...

Przed nami finał IV Letniego Festiwalu Wędrownego Na Gotyckim Szlaku Muzyka w Zabytkach Pomorza Zachodniego 2013. Po pięciu wspaniałych wycieczkach i koncertach w Kołbaczu, Stargardzie, Chojnie, Trzebiatowie i Goleniowie zapraszamy pasjonatów leniej przygody, miłośników historii i architektury oraz melomanów do Kościoła pw. św. Jana Ewangelisty nad Odrą w Szczecinie w ostatni sobotni wieczór tego lata (21 września br.), początek o godzinie 19:00.

Czytaj więcej...

IV Letni Festiwal Wędrowny Na Gotyckim Szlaku Muzyka w Zabytkach Pomorza Zachodniego dobiega końca, w minioną sobotę odwiedziliśmy Goleniów. Liczni uczestnicy wzięli udział w fascynującej wycieczce pod kierunkiem Józefa Kazanieckiego, dzięki któremu poznaliśmy z bliska historię miasta nad Iną, miasta czterech gwizd i dwóch półksiężyców.

Czytaj więcej...

Szanowni Państwo,przed nami ostatnie dwie soboty tegorocznego lata, już w najbliższą zapraszamy do udziału w trwającym od sierpnia IV Letnim Festiwalu Wędrownym Na Gotyckim Szlaku Muzyka w Zabytkach Pomorza Zachodniego. Będzie to przedostatni Przystanek – Goleniów.

Czytaj więcej...

2008-2020 Fundacja Akademia Muzyki Dawnej
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος