Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
– państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca

05 znak uproszczony kolor biale tloNIMIT 1536 x768 912x485

final 01

XIX Szczeciński Festiwal Muzyki Dawnej Musica Poetica 2022 przeszedł do historii, jego bohaterami byli na równi twórcy XVII wiecznej muzyki związanej z nurtem melopoesis jak i artyści przywołujący pamięć o arcydziełach doby wczesnego baroku.

W koncertach, cieszących się jak co roku dużym zainteresowaniem festiwalowej publiczności, wzięli udział śpiewacy i instrumentaliści zespołów Szczecin Vocal Project i Consortium Sedinum wspólnie z gwiazdą festiwalu, zespołem Capella Jenensis. Dzięki ich kreacjom ożyła po latach zapomnienia muzyka takich mistrzów jak Marco Scacchi, Tarqunio Merula, Massimiliano Neri, Giovanni Valentini, Johann Samuel i Adam Drese, Christian Herwich, Franciszek Lilius obok znanych już mistrzów Giovanniego Gabrielego, Adriano Bancchieriego, Adama Jarzębskiego, Marcina Mielczewskiego i Bartłomieja Pękiela.

Ważną częścią wydarzeń Festiwalu był program edukacyjny realizowany na terenie Regionu Województwa Zachodniopomorskiego; wykłady i warsztaty przybliżające historyczne praktyki wykonawcze poprowadzone przez artystów wykonawców.

Organizator Festiwalu, Fundacja Akademia Muzyki Dawnej składa w tym miejscu podziękowania Osobom i Instytucjom bez których szczecińskie święto muzyki dawnej nie mogłoby się odbyć, w tym: Willi Lentza, Działowi Edukacji Muzeum Narodowego w Szczecinie, Zespołowi Szkół nr 8 im. Stanisława Staszica, Wydziałowi Kultury Urzędu Miasta Szczecin, Wydziałowi Kultury, Nauki i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej, Republice Rozmaitości Fanaberia, Kwiaciarni Leśnej i niezastąpionej Publiczności Festiwalowej. Dziękujemy i zapraszamy na przyszłoroczne dwudzieste Święto Muzyki Dawnej w Szczecinie.

Więcej zdjęć w galerii...

2008-2024 Fundacja Akademia Muzyki Dawnej
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος