XII Letni Festiwal Wędrowny Na Gotyckim Szlaku dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Logo MKDNiS kolorowe

Orkiestra Famd.plSzanowni Państwo,

przed nami ostatni weekend muzycznego wydarzenia miesiąca – XII Szczeciński Festiwal Muzyki Dawnej jest w pełni rozkwitu! Zapraszamy na kolejne koncerty W stronę natury.

Św. Hildegarda z Bingen była nie tylko mistyczką, wizjonerką i uzdrowicielką, lecz także obserwatorką ludzi, badaczką natury i kompozytorką. Już w najbliższy piątek, w szczecińskiej Katedrze podczas Wieczoru św. Hildegardy usłyszą i zobaczą Państwo Ordo Virtutum (Zastęp Cnót) – niezwykłe dzieło Świętej, jeden z pierwszych rozbudowanych utworów dramatycznych średniowiecza. Wśród wykonawców koncertu jest m.in. zespół Flores Rosarum z Krakowa oraz Szczecin Vocal Project.

A w niedzielę – wielki finał! Na zakończenie Festiwalu w kościele św. Jana Ewangelisty podczas koncertu Beethoven non plus ultra zabrzmi – wykonana na instrumentach dawnych – Pasterska symfonia lub wspomnienie wiejskiego życia czyli VI Symfonia Pastoralna Ludwiga van Beethovena. W programie koncertu znajdzie się także Uwertura koncertowa Hebrydy. Grota Fingala Felixa Mendelssohna–Bartholdy oraz Sinfonia di caccia Antonio Rosettiego.

Koncert wykona Orkiestra Famd.pl pod kierownictwem Pawła Osuchowskiego. Działający od 2009 roku zespół jako jeden z nielicznych w Europie gra na instrumentach klasycznych przełomu XVIII i XIX wieku w stroju a – 430 Hz. Członkami orkiestry są instrumentaliści grający na instrumentach historycznych, będący na co dzień solistami, kameralistami, jak i pedagogami renomowanych ośrodków muzycznych w kraju i za granicą. W ramach realizowanego od 2010 roku projektu koncertowego Beethoven non plus ultra orkiestra prezentuje wszystkie dzieła orkiestrowe Mistrza z Bonn.

2008-2022 Fundacja Akademia Muzyki Dawnej
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος