Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
– państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca

05 znak uproszczony kolor biale tloNIMIT 1536 x768 912x485

czwartek, 10 maj 2012

kurier-logoWielkimi krokami zbliża się Szczeciński Festiwal Muzyki Dawnej. Pierwszy koncert już 18 maja w Zamku Książąt Pomorskich.

WYDARZENIEM inaugurującym festiwal będzie koncert "Canto D'amore" w wykonaniu wybitnego kontratenora Piotra Olecha oraz grupy Consortium Sedinum. Będzie to próba ukazania Antonio Vivaldiego nie tylko jako mistrza sztuki skrzypcowej, ale i autora oper. Początek 18 maja o g. 19 w Sali Księcia Bogusława X Zamku Książąt Pomorskich.

20 maja o g. 19 w Muzeum Historii Szczecina zaprezentowana zostanie muzyka świecka i sakralna pisana w XVII w na dworze czeskim. Wykona ją grupa Ad Vocem pod kierownictwem Premysla Vacka. 21 maja o g. 13 w Akademii Sztuki wykład pt. "Muzyka w Świątyni Jerozolimskiej jako model muzyki kościelnej w epoce barku" wygłosi dr Szymon Paczkowski.

Koncert Octava Ensemble (24 maja, g. 19, Kościół Ewangelicki św. Trójcy w Szczecinie) będzie próbą zestawienia muzyki dawnej Szczecina i Krakowa, czyli twórczości rodem z Księstwa Pomorskiego i I RP. Ponadto artyści postarają się połączyć tradycję liturgii rzymskiej i luterańskiej.       

 25 maja o g. 19 w Cerkwi Św. Mikołaja w Szczecinie pojawi się Męski Zespół Wokalny Kairos specjalizujący się w muzyce greckiej oraz śpiewach gruzińskich z przełomu XII i XIII w. Koncertem wieńczącym festiwal (2 czerwca, kościół św. Jana Ewangelisty) będzie "Beethoven non plus ultra" w wykonaniu Jerzego Zelnika i Orkiestr FAMD.

(szymw)

2008-2024 Fundacja Akademia Muzyki Dawnej
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος