poniedziałek, 30 sierpień 2010

Koncert W sobotę, 22 sierpnia, zabytkowe mury Kościoła Mariackiego w Chojnie rozbrzmiały dźwiękami muzyki okresu oświecenia. Porywający koncert pn. STURM UND DRANG odbył się w ramach I Letniego Festiwalu Wędrownego „Na Gotyckim Szlaku".

Licznie przybyła tego wieczoru publiczność miała przyjemność wysłuchania kompozycji Mozarta i Haydna w brawurowym wykonaniu Orkiestry Fundacji Akademii Muzyki Dawnej Famd.pl oraz solisty - Pawła Książkiewicza, grającego na replice osiemnastowiecznego fletu Traverso. Dyrygował Paweł Osuchowski, który od 2004 roku pełni funkcję Dyrektora Artystycznego Szczecińskiego Festiwalu Muzyki Dawnej.

Ideą Festiwalu jest prezentacja miejsc związanych z Europejskim Szlakiem Gotyku Ceglanego na terenie Szczecina i regionu Województwa Zachodniopomorskiego w dialogu z muzyką.

Celem projektu, którego organizatorem jest Fundacja Akademii Muzyki Dawnej, jest popularyzacja i upowszechnianie dziedzictwa kulturowego regionu Województwa Zachodniopomorskiego oraz integrowanie działań ośrodków lokalnych w promowaniu twórczości muzycznej.

Festiwal, który został zainaugurowany w Kołbaczu wiedzie przez Stargard Szczeciński, Chojnę i Police. Jego pierwsza edycja zakończy się w kościele św. Jana Ewangelisty w Szczecinie. 4 września wystąpi tu izraelska sopranistka Dana Marbach, której towarzyszyć będzie m.in. Consorrtium Sedinum i Barocktrompeten Ensamble z Berlina.

Organizatorami koncertu w Chojnie było Centrum Kultury oraz Stowarzyszenie historyczne Terra Incognita.

Na podstawie: www.chojna.pl

2008-2019 Fundacja Akademia Muzyki Dawnej
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος