„Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej
i sprzyjającej integracji społecznej”

“Working together for a green, competitive and inclusive Europe”

Vinnum saman að umhverfisvænni, samkeppnishæfri Evrópu án aðgreiningar.

Zapraszamy na projekcję ostatniego filmu z serii XI Letniego Festiwalu Wędrownego Na Gotyckim Szlaku 2020. W trakcie prezentacji cyklu przybliżyliśmy dotąd historie Regionu Pomorza Zachodniego, dawnej Pomeranii i Nowej Marchii, poznaliśmy zabytki Kołbacza, Żelewa, Darłowa, Chociwla, Drawska Pomorskiego, Krzymowa, Czachowa jak i przedmieść Szczecina – Krzekowa, Świerczewa i Mierzyna. Ostatnim odcinkiem z cyklu filmów będzie wizyta w Trzcińsku-Zdroju, mieście o bogatej historii, o której opowiedzą nam sami mieszkańcy. Narratorem filmu jest Paweł Migdalski, autor tegorocznej trasy historycznej Festiwalu. Wyjątkową atrakcją filmu jest rejestracja koncertu zespół Consortium Sedinum, w składzie: Mikołaj Zgółka – skrzypce barokowe, Piotr Chrupek – altówka barokowa, Gertrud Ohse – viola da gamba, Maciej Kończak – teorba, Urszula Stawicka – klawesyn, w programie muzyka Tarquinio Meruli i Adama Jarzębskiego. Premiera filmu w sobotę 12.09.2020. o godzinie 19:00 poprzez www.famd.pl i profil Fundacji Akademia Muzyki Dawnej w mediach społecznościowych.

Jednocześnie zapraszamy na finał tegorocznego Festiwalu, którym będzie pierwszy po sześciomiesięcznej przerwie koncert z udziałem publiczności. W programie zabrzmią arcydzieła Jana Sebastiana Bacha Uwertura C-dur BWV 1066 oraz kantata Mein Herze schwimmt im Blut BWV 199 w wykonaniu gwiazdy Festiwalu Anny Budzyńskiej – sopran oraz Orkiestry Famd.pl pod dyrekcja Pawła Osuchowskiego. Koncert odbędzie się w Kościele pw. św. Jana Ewangelisty w Szczecinie, przy ul. Świętego Ducha 9, w sobotę 19.09.2020 o godzinie 19:30. Bezpłatne wejściówki w ograniczonej liczbie są do zamówienie i odebrania od 07.09.2020 w Republice Rozmaitości Fanaberia przy deptaku X Bogusława X 5 w Szczecinie oraz na stronie www.famd.pl. Z uwagi na trwającą pandemię prosimy Szanowną Publiczność o uszanowanie zasad bezpieczeństwa, zakrycie ust i nosa podczas koncertu oraz zachowanie dystansu społecznego. Serdecznie zapraszamy!

Festiwal Na Gotyckim Szlaku jest w tym roku współfinansowany ze środków otrzymanych z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego, Starostwa Powiatowego w Gryfinie, Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Szczecinie oraz Gminy Miasto Szczecin.

kultura dostepna

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

106053389 3290347531030406 6515475614519662680 o

2008-2023 Fundacja Akademia Muzyki Dawnej
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος