Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
– państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca

05 znak uproszczony kolor biale tloNIMIT 1536 x768 912x485

marianowo 16

W ramach wydarzeń finałowych XIV Letniego Festiwalu Wedrownego Na Gotyckim szlaku MMXXIII w minioną sobotę, 9 września zaprosiliśmy Państwa na niezwykłą wycieczkę "Szlakiem gotyckim po ziemi stargardzkiej", obejmującą zwiedzanie Stargardu oraz Marianowo. Niezwykle interesujący i bogaty program historyczny przedstawił dr Paweł Migdalski, po którym licznie zgromadzona publiczność długo zasypywała prowadzącego pytaniami. Kolejnym punktem programu był kiermasz Koła Gospodyń Wiejskich z Marianowa, na którym można było delektować się pysznymi domowymi ciastami oraz orzeźwiającą lemoniadą.

Finałem wieczoru był niezwykły koncert "Konan blessuð/Błogosławiona Pani" w wykonaniu artystów islandzkich Báry Grímsdóttir, Ásty Sigríður Arnardóttir oraz Chrisa Fostera. Program koncertu wypełniła muzyka dawnej Islandii prezentowana z wykorzystaniem instrumentów tradycyjnych, a tematem przewodnim tekstów pieśni była rola kobiet w życiu i muzyce islandzkiej od średniowiecza po czasy współczesne. Niezwykłe brzmienie głosów muzyków oraz instrumentarium zespołu Funi przeniosło słuchaczy do Islandii, niezwykłej krainy lodu i ognia

Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego (MF EOG), Iceland, Liechtenstein, Norway grants pod hasłem: „Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej”.

Partnerem przystanku Na Gotyckim Szlaku w Marianowie był: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Szczecinie, Gmina Marianowo, Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Marianowie, Koło Gospodyń Wiejskich Marianowo oraz Pracownia Interdyscyplinarnych badań nad chrztem Pomorza i jego dziedzictwem historyczno-kulturalnym Instytutu Historycznego Uniwersytetu Szczecińskiego.

Więcej zdjęć w galerii...

2008-2024 Fundacja Akademia Muzyki Dawnej
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος