Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
– państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca

05 znak uproszczony kolor biale tloNIMIT 1536 x768 912x485

final gotyk artysci 2023

Dobiega końca nasza tegoroczna przygoda XIV Letniego Festiwalu Wędrownego Na Gotyckim Szlaku MMXXIII a jej ostatnim akordem będzie szczeciński finał w niedzielę 10 września 2023.

Spotkania z historią i architekturą zwieńczy wykład dr. Pawła Migdalskiego pt: Pomorze na szlaku do cywilizacji europejskiej w 900-lecie Chrztu Pomorza, na który zapraszamy do Sali Anny Jagiellonki na Zamku Książąt Pomorskich o godzinie 17:00 (bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie Zamku na godzinę przed wydarzeniem).

Ingrida Gapova 02Koncert finałowy Festiwalu tradycyjnie odbędzie się kościele XX Pallotynów pw. św. Jana Ewangelisty w Szczecinie (ul. Świętego Ducha 9) o godzinie 19:30. Wieczór uświetni słowacka artystka Ingrid Gapova – sopran, specjalizująca się w muzyce XVII i XVIII wieku zarówno w repertuarze operowym jak i oratoryjnym. W programie koncertu Musica Sacra usłyszymy kompozycje Wolfganga Amadeusa Mozarta i jego współczesnych Johanna Christiana Bacha i Antonio Rosettiego, Będą to arie z oratorów i mszy oraz symfonie w wykonaniu Orkiestry Fundacji Akademia Muzyki Dawnej.

Bilety na koncert w cenie 40/30 zł. w sprzedaży na naszej stronie, w Republice Rozmaitości Fanaberia (Deptak Księcia Bogusława X 5) oraz w kościele przed rozpoczęciem koncertu.

Partnerem finałowych wydarzeń Festiwalu jest Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Szczecinie, Zamek Książąt Pomorskich oraz Pracownia Interdyscyplinarnych badań nad chrztem Pomorza i jego dziedzictwem historyczno-kulturalnym Instytutu Historycznego Uniwersytetu Szczecińskiego.

Do zobaczenia Na Gotyckim Szlaku!

2008-2024 Fundacja Akademia Muzyki Dawnej
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος