Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
– państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca

05 znak uproszczony kolor biale tloNIMIT 1536 x768 912x485

mysliborz collage 2023

Uwaga, uwaga, ważne ogłoszenie dotyczące zmiany miejsca koncertu w sobotę 02.09.23 w Myśliborzu w ramach XIV Letniego Festiwalu Na Gotyckim Szlaku. Ze względu na trwający remont posadzki w Kolegiacie Myśliborskiej zagramy w Sali Myśliborskiego Ośrodka Kultury, budowli pochodzącej z XIII wieku, dawnego kościoła klasztoru dominikańskiego.

A zatem nasz plan na sobotę wygląda następująco: rozpoczniemy program historyczny o godzinie 17:00 przed Kolegiatą Myśliborską pw. św. Jana Chrzciciela, od strony ul. Kolegiackiej, następnie wspólnie z Magdaleną Szymczyk, Dyrektor Muzeum Pojezierza Myśliborskiego oraz Pawłem Migdalskim zwiedzimy historyczne miejsca dawnej stolicy Nowej Marchi. O godzinie 19:00 w Sali Myśliborskiego Ośrodka Kultury zabrzmi muzyka dawnych mistrzów, kompozytorów z kręgu dworu drezdeńskiego, słynnej Pohlnische Capelle w międzynarodowym wykonaniu zespołu Ensemble Ars Anonyma, który tworzą włosi: Roberto de Franceschi, oboista i flecista, Stefano Rossi – skrzypek, wspólnie z Gertrud Ohse niemiecką wiolonczelistką i Urszulą Stawicką, polską klawesynistką.

Przypominamy szczecińskiej publiczności o możliwości skorzystania z autokaru festiwalowego, który wyruszy w trasę o godzinie 15:00 z przystanku przy Placu Żołnierza Polskiego, między ulicami Farną, a Mariacką.

02.09.23 Myślibórz
Kolegiata Myśliborska pw. św. Jana Chrzciciela, ul. Kolegiacka 1

17:00 Myślibórz – stolica Nowej Marchii – program historyczny:
Magdalena Szymczyk/dr Paweł Migdalski
Myśliborskiego Ośrodka Kultury, ul. Klasztorna 3

19:00 koncert: Anonymous – Muzyczne arcydzieła zapomnianych mistrzów
Ensemble Ars Anonyma

Wstęp wolny, zapraszamy! Do zobaczenia Na Gotyckim Szlaku😊

 

2008-2024 Fundacja Akademia Muzyki Dawnej
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος