Adrianna Bujak Cyran z Orkiestrą Famd.plW najbliższą sobotę 22.08.2015 zapraszamy na kolejną wędrówkę szlakiem gotyku tym razem Parła Pomorza - Trzebiatów.

Trzebiatów to jedno z najstarszych miast na Pomorzu. Swoją świetność przeżywał w czasach księstwa Pomorskiego, kiedy należał do Hanzy i był jednym z najważniejszych miast państwa Gryfitów. Z tego też okresu pochodzi większość podziwianych współcześnie zabytków. Trzebiatów zachował po dziś dzień ponad połowę historycznej zabudowy, dlatego jest uznawany za perłę architektoniczną regionu. Koncert odbędzie się w monumentalnym kościele Mariackim wybudowanym w latach 1303-1370. Jego potężna bryła z wysoką na 90. m wieżą góruje nad miastem i od wieków jest jego symbolem. Wnętrza świątyni będą stanowiły wspaniałą scenerię dla koncertu muzyki dawnej, który odbędzie się w sobotni wieczór 22 sierpnia.

17:00 program turystyczny, przewodnik Piotr Żak  (Trzebiatowski Ośrodek Kultury)

Program turystyczny rozpocznie się  spotkaniem przed Pałacem nad Młynówką, zwiedzaniem Muzeum Pałacowego, następnie szlak zwiedzania poprowadzi poprzez Rynek Staromiejski, Ratusz, Sgrafitto, wizerunek słonicy ,,Hansken” z 1639 roku, kaplicę św. Ducha, Basztę Kaszaną, mury obronne oraz Kościół Mariacki.

Kościół pw. Macierzyństwa NMP

19:00 Koncert Sturm und Drang muzyka Burzy i Naporu

wykonawcy: Adrianna Bujak- Cyran – sopran, Orkiestra Famd.pl Paweł Osuchowski – dyrygent. W programie koncertu znajdą się kompozycje Josepha Haydna i Antonio Rosettiego, dla których wspólną cechą było tworzenie dzieł głęboko osadzonych w stylistyce preromantycznego zrywu okresu Burzy i naporu – prymatu uczucia na rozumem oraz stylizacji ludowych w połączeniu z klasycznym porządkiem. Wśród dzieł zabrzmią rzadko wykonywane symfonie oraz kantata na cześć węgierskiego Księcia Miklosa Josepha Esterhazego. Brawurowe partie solowe wykonają Adrianna Bujak-Cyran, sopranistka stale  współpracująca z zespołami Fundacji Akademia Muzyki Dawnej oraz Urszula Stawicka – klawesynistka i lider zespołu Consortium Sedinum.

Bus do dyspozycji szczecińskiej publiczności odjeżdża każdorazowo z przystanku przy ul. Korsarzy, Uwaga: Bilety na przejazd (tam i z powrotem) w cenie promocyjnej 20,00 zł. w przedsprzedaży od 20.07 do dnia 15.08.15. Cena regularna od 16.08.2015 25,00 zł. Rezerwacja i sprzedaż trwa od 20 lipca na stronie organizatora  - www.famd.pl. Sprzedaż bezpośrednia w Republice Rozmaitości Fanaberia przy deptaku Księcia Bogusława X 5 w Szczecinie.

Fundacja Akademia Muzyki Dawnej serdecznie zaprasza!

2008-2018 Fundacja Akademia Muzyki Dawnej
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος