SVP u Cystersów w LehninW najbliższą sobotę 15.08.2015 w Kołbacz  inauguracja VI edycji Festiwalu Na Gotyckim szlaku Muzyka w zabytkach Pomorza Zachodniego. Inauguracja zapowiada sie niezwykle interesująco, bogaty program zwiedzania, liczne atrakcje i atrakcyjny program koncertu!

Kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa

15:00- 17:00 - piknik historyczny z udziałem Bractwa Maltańskiego ze Szczecina, prezentacje zabaw plebejskich, pokaz tańców historycznych, połączony z kiermaszem ciast i innych domowych przetworów kołbackiego koła emerytów
17:00 - program turystyczny, przewodnik Radosław Palus (Stowarzyszenie Spichlerz Sztuki w Kołbaczu) Program turystyczny obejmować będzie zwiedzanie dawnego opactwa cystersów w Kołbaczu, któremu Prezydent RP nadał w zeszłym roku zaszczytny tytuł Pomnika

Historii, włączając tym samym do elity polskich zabytków. W wirydarzu uczestnicy posłuchają opowieści o dawnych ogrodach klasztornych, ich symbolice i roli dla życia klasztoru. Opowie o tym dr inż. arch. Olga Sietnicka z Akademii Sztuki, która wspólnie ze stowarzyszeniem Spichlerz Sztuki i miejscową młodzieżą rozpoczęła w ramach warsztatów botanicznych prace nad stworzeniem współczesnego ogrodu nawiązującego do tradycji cysterskich. Na zakończenie, w Galerii Cysterskiej, w dawnym spichlerzu mieszczącym się w nawie głównej kościoła (stanowiącym największą na Pomorzy Zachodnim konstrukcję ciesielską) zobaczymy stałą wystawę – „Życie w kolektywie. PRL, PGR, Agromiasto”.

19:00 - Koncert Między Wschodem, a Zachodem, wykonawcy: Szczecin Vocal Project
Muzyczny obraz „od świtu do zmierzchu” w XVI i XVII wiecznej tradycji Kościołów Wschodu i Zachodu Europy od pieśni  porannej. Johann Georg Ebelinga po modlitwę wieczorną Mikołaja Dyleckiego . Zespół Szczecin Vocal Project wystąpi po raz pierwszy w międzynarodowej obsadzie Na Gotyckim Szlaku w Kołbaczu.

Serdecznie zapraszamy!!!

2008-2018 Fundacja Akademia Muzyki Dawnej
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος