Maria RozynekSzanowni Państwo,
przed nami ostatnie dwie soboty tegorocznego lata, już w najbliższą zapraszamy do udziału w trwającym od sierpnia IV Letnim Festiwalu Wędrownym Na Gotyckim Szlaku Muzyka w Zabytkach Pomorza Zachodniego. Będzie to przedostatni Przystanek – Goleniów.

14.09.2013 Goleniów
Kościół pw. św. Katarzyny

17:00 program turystyczny – przewodnik Józef Kazaniecki

Trasa turystyczna:

Kościół św. Katarzyny, XIV w. Brama Wolińska oraz fragmenty murów obronnych z basztami Prochową i Menniczą. Budowle te są świadkami bogactwa miasta  w okresie jego przynależności do Hanzy. Wiele wcześniejszych budowli zabytkowych zostało rozebranych w XVIII i XIX w. w okresie bujnej rozbudowy miasta. Położenie części z nich nad Iną tworzy romantyczny klimat zachęcający do spacerów nad rzeką.

 

19:00 koncert Muzyczne medytacje

Na program koncertu złożą się kompozycje polskie, włoskie i niemieckie XVII i XVIII wieku pisane na sopran, skrzypce i basso continuo. Medytacyjny charakter muzyki podkreśli interesująca interpretacja młodej poznańskiej artystki z towarzyszeniem zespołu, który pełni rolę gospodarza festiwalu.

Wykonawcy koncertu:

Maria Rozynek – sopran
Consortium Sedinum
Urszula Stawicka – kierownictwo artystyczne

Bus do dyspozycji szczecińskiej publiczności odjeżdża każdorazowo z przystanku autobusowego przy placu Żołnierza Polskiego w Szczecinie. Bilet (tam i z powrotem) cena promocyjna 25,- zł. Odjazd do Goleniowa o godzinie 16:15

Rezerwacja i sprzedaż na stronie organizatora: www.famd.pl
Sprzedaż bezpośrednia – Fanaberia Republika Rozmaitości, Deptak Księcia Bogusława X 5 w Szczecinie.

Do zobaczenia Na Gotyckim Szlaku!

2008-2019 Fundacja Akademia Muzyki Dawnej
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος