IV Letni Festiwal Wędrowny - Na Gotyckim Szlaku - Przystanek KołbaczZa nami pierwsza wędrówka festiwalu Na Gotyckim Szlaku. Spotkanie odbyło się w Kołbaczu, miejscu niezwykłym, którego historię i obraz dzisiejszy poznaliśmy podczas sobotniego popołudnia. Przewodnikiem fascynującego szlaku po dawnym klasztorze Cystersów był Łukasz Jankowiak, który w pięknych słowach przybliżył zapomniany świat kołackiego opactwa.

Bardzo liczne grono uczestników obejrzało między innymi: Kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, Dom Opata, Dom Konwersów, najstarszą stodołę w Europie,  wystawę Kamień i pamięć w Galerii Cysterskiej Spichlerza Sztuki, podziwialiśmy też słynną rozetę kołbacką –  wizerunek kosmicznego ładu i harmonii, będący  zarazem symbolem festiwalu.

Wieczór zakończył koncert Humane Passioni w wykonaniu zespołu Consortium Sedinum. Znakomita muzyka w świetnym wykonaniu, przy akompaniamencie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kołbaczu, która z fasonem wyjechała do akcji. Niezapomniane chwile uwiecznił na fotografiach nasz kolega Piotr Pałac. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

2008-2018 Fundacja Akademia Muzyki Dawnej
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος