IV Letni Festiwal Wędrowny - Na Gotyckim Szlaku - Przystanek Goleniów (14.09.2013)IV Letni Festiwal Wędrowny Na Gotyckim Szlaku Muzyka w Zabytkach Pomorza Zachodniego dobiega końca, w minioną sobotę odwiedziliśmy Goleniów. Liczni uczestnicy wzięli udział w fascynującej wycieczce pod kierunkiem Józefa Kazanieckiego, dzięki któremu poznaliśmy z bliska historię miasta nad Iną, miasta czterech gwizd i dwóch półksiężyców.

Dostaliśmy pamiątkowa publikację historyczną, a spotkanie zakończył koncert Muzyczne Medytacje w Kościele pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Serca publiczności podbiła Maria Rozynek, sopran o wyjątkowej urodzie głosu, która wraz z zespołem Consortium Sedinum przedstawiła między innymi arcydzieła muzyki Buxtehudego i Haendla. W scenerii ostatnich promieni lata, w aurze kościelnej akustyki długo wybrzmiewały zasłużone owacje.

Dziękujemy wspaniałej goleniowskiej i festiwalowej publiczności, a partnerom, którzy przygotowali sobotni program - Urzędowi Gminy i Miasta Goleniów oraz Goleniowskiemu Domu Kultury serdecznie dziękujemy za świetną organizację. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji autorstwa Pawła Osuchowskiego i Piotra Pałaca.

Wszystkich pasjonatów letniej przygody zapraszamy na finał festiwalu w Szczecinie, już w najbliższą sobotę o godzinie 19:00 w Kościele pw. św. Jana Ewangelisty.  
Do zobaczenia Na Gotyckim Szlaku!

Więcej zdjęć w galerii...

2008-2019 Fundacja Akademia Muzyki Dawnej
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος