Finał IV Letniego Festiwalu WędrownegoSzczeciński finał festiwalu w ostatni sobotni wieczór tego lata wypełnił po brzegi Kościół pw. św. Jana Ewangelisty miłośnikami historii, architektury i muzyki. Program historyczny i zwiedzanie kościoła prowadziła Małgorzata Gwiazdowska - Miejski Konserwator Zabytków w Szczecinie. Było co podziwiać, kościół przeszedł w tym roku gruntowny remont, podczas którego odkryto i wyeksponowano kolejne gotyckie detale.

W świetle zachodzącego słońca zabrzmiał finałowy koncert Exsultate, jubilate w wykonaniu Adrianny Bujak-Cyran i orkiestry Famd.pl pod dyr. Pawła Osuchowskiego. Kościół wypełniły dźwięki muzyki ze zbiorów klasztorów polskich w tym W. Dankowskiego, K. Fertnera, J. Haydna i W.A. Mozarta, publiczność szczególnie gorąco przyjęła brawurowe wykonanie tytułowej kompozycji. W ten sposób IV Letni Festiwal Wędrowny Na Gotyckim Szlaku Muzyka w Zabytkach Pomorza Zachodniego 2013 przeszedł do historii. Cykl wycieczek, spotkań, wystaw i koncertów w najciekawszych historycznie miejscach Województwa Zachodniopomorskiego spotkał się w tym roku z bardzo dużym zainteresowaniem. Od Kołbacza i Stargardu, po praz Chojnę, Trzebiatów i Goleniów aż po finał w Szczecinie dopisała nam w tym roku nie tylko wspaniała lenia pogoda, ale przede wszystkim bardzo liczna publiczność festiwalowa. Wielka w tym zasługa naszych Partnerów, którym serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, poświęcenie i pomoc!

 Aż żal, że to już koniec tegorocznej letniej przygody! Na pocieszenie pozostają na szczęście nie tylko wspomnienia, ale także wspaniałe zdjęcia dokumentujące tegoroczny festiwal autorstwa naszego przyjaciela Piotra Pałaca.

 Do zobaczenie za rok Na Gotyckim Szlaku!

Więcej zdjęć w galerii...

2008-2018 Fundacja Akademia Muzyki Dawnej
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος