Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
– państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca

05 znak uproszczony kolor biale tloNIMIT 1536 x768 912x485

Rozpoczyna się „IV Letni Festiwal Wędrowny Na Gotyckim Szlaku - Muzyka w Zabytkach Pomorza Zachodniego” . Tematowi temu poświęcona została dzisiejsza (13.08.br.) konferencja prasowa. Udział w niej wziął m.in. wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Wojciech Drożdż. Konferencja odbyła się Sali Głównej Ratusza Staromiejskiego - Muzeum Historii Szczecina Oddziału Muzeum Narodowego w Szczecinie przy ulicy Księcia Mściwoja II.

W trakcie konferencji przedstawiono program festiwalu, którego jednym z głównych celów jest popularyzacja oraz przybliżenie bogactwa Pomorza Zachodniego – historycznego, muzycznego oraz turystycznego.

 - Festiwal niemal na stałe wpisał się w kalendarz imprez kulturalnych Pomorza Zachodniego. To inicjatywa niezwykle cenna, którą staramy się co roku wspierać. Łączy ona wspaniałe brzmienie muzyki klasycznej ze świetnością Pomorza Zachodniego, bo przecież styl gotycki najbardziej charakteryzuje zachodniopomorskie ziemie. Zaprezentowanie muzyki w taki sposób i w tylu miejscach regionu, to kwintesencja jej smaku oraz możliwość przeżycia przez odbiorców wielu niezapomnianych wrażeń - stwierdził wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Wojciech Drożdż.

Tegoroczny festiwal to sześć koncertów, które zaplanowano w sierpniu i wrześniu br. Odbędą się one w miastach znajdujących się na trasie szlaku gotyckiego.

- Program koncertów jest przygotowany w sposób przemyślany. Z jednej strony to sztuka wysoka, ale dostępna i zrozumiała dla każdego widza - podkreśliła prezes Fundacji Akademii Muzyki Dawnej w Szczecinie i organizator festiwalu Urszula Stawicka.

Plan festiwalu przedstawia się następująco: Kołbacz (17.08.br.), Stargard Szczeciński (24.08.br.), Chojna (31.08.br.), Trzebiatów (07.09.br.), Goleniów (14.09.br.) oraz Szczecin (21.09.br.).

- Nasze przedsięwzięcie wspiera ponad dwadzieścia organizacji i instytucji, w tym Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. Wydarzenie to nie tylko cykl koncertów, to również warsztaty muzyczne, wystawy historyczne oraz dyskusje - akcentował dyrektor artystyczny festiwalu i Fundacji Akademii Muzyki Dawnej w Szczecinie Paweł Osuchowski.

Każdy z koncertów poświęcony będzie innej tematyce. Wystąpią znane chóry oraz cenieni artyści. Szczegóły festiwalu znajdują się na stronie fundacji: www.famd.pl.

Organizacja przedsięwzięcia została wsparta z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego kwotą 40.000 złotych.

2008-2024 Fundacja Akademia Muzyki Dawnej
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος