„Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej
i sprzyjającej integracji społecznej”

“Working together for a green, competitive and inclusive Europe”

Vinnum saman að umhverfisvænni, samkeppnishæfri Evrópu án aðgreiningar.

środa, 08 sierpień 2012

EpithalamionSzanowni Państwo, w sobotę 18 sierpnia 2012 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kołbaczu odbędzie się inauguracja III LETNIEGO FESTIWALU WĘDROWNEGO, NA GOTYCKIM SZLAKU MUZYKA W ZABYTKACH POMORZA ZACHODNIEGO 2012.

Program turystyczny – zwiedzanie kościoła oraz zabytkowego spichlerza rozpoczynamy o godzinie 18.00, naszymi przewodnikami będą Ksiądz Andrzej Sowa Proboszcz parafii NSPJ w Kołbaczu oraz Radosław Palus Prezes Stowarzyszenia Spichlerz Sztuki w Kołbaczu. Dodatkową atrakcją będzie wystawa "Stations of the Cross. Droga krzyżowa w obrazach Doroty Kazakovs".

O godzinie 19.00 koncert w wykonaniu zespołu "Epithalamion" - jedynego w Polsce kwartet renesansowych fletów poprzecznych. W programie koncertu muzyka epoki renesansu, obok tańców i czysto instrumentalnych form muzycznych takich jak ricercar, fantazja, preludium czy canzona alla francese zabrzmią  instrumentalne wersje utworów wokalnych. Instrumentalistom towarzyszyć będzie grająca na instrumentach perkusyjnych sopranistka Wanda Laddy. Jak zapowiadają wykonawcy Muzyka renesansu zdominowana przez twórczość wokalną, mieniła się  również całą paletą barw instrumentalnych, a różnorodność stosowanych ówcześnie instrumentów nie miała sobie równych w późniejszych epokach!
Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy!

Zachęcamy do skorzystania z busa obsługującego publiczność na trasie Szczecin-Kołbacz-Szczecin. Szczegóły, rezerwacja i zakup biletów w Republice Rozmaitości Fanaberia Deptak X Bogusława X 5.

2008-2023 Fundacja Akademia Muzyki Dawnej
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος