famd gotyk 2017

Zapraszamy na ostatni akord lata, czyli na finał VIII Letniego Festiwalu Wędrownego Na Gotyckim Szlaku 2017. W najbliższą sobotę 16-tego września w Szczecinie pożegnalne spotkanie z historią, architekturą, muzyką i dniem dzisiejszym gotyckiej przeszłości Regionu.

Podczas liczącej blisko 700 kilometrów wędrówki odwiedziliśmy tego lata wiele pięknych, często nieznanych i zapomnianych miejsc. Wszystkie spotkania cieszyły się wielkim zainteresowaniem publiczności, wszędzie witała nas serdeczna gościnność i poświecenie współorganizatorów, ciekawe atrakcje i niezapomniane koncerty. Gotycki Szlak wiódł kolejno przez Wełtyń, Kołbacz, Trzebiatów, Tatynię, Police-Jasienicę, Nowe Warpno, Gardno, Chwarstnicę oraz Gryfino.

Przewodnikiem na ostatnim etapie wędrówki będzie Michał Dębowski, szczeciński historyk sztuki, wytrawny znawca pomorskiej architektury i malarstwa. Ruszamy o godzinie 18:00 z pod Dworca PKP Szczecin Główny od strony ulicy Owocowej.

Wycieczkę zakończy Serenada Notturna - koncert Finałowy Festiwalu w Kościele pw. Św. Jana Ewangelisty przy ul. Świętego Ducha 9 o godzinie 19:30. W programie koncertu zabrzmią arcydzieła Mozarta, Mendelssohna, Czajkowskiego i Dvořáka, po raz pierwszy w wykonaniu na instrumentach historycznych. Wykonawcami koncertu będą artyści Orkiestry Famd.pl pod dyrekcją Pawła Osuchowskiego.

Bilety na koncert w przedsprzedaży w cenie 20/10 zł. w Republice Rozmaitości Fanaberia przy Deptaku Księcia Bogusława X nr 5 oraz na stronie www.famd.pl.

Cena biletów w dniu koncertu 25/15 zł. Do zobaczenia Na Gotyckim Szlaku!

2008-2019 Fundacja Akademia Muzyki Dawnej
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος