„Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej
i sprzyjającej integracji społecznej”

“Working together for a green, competitive and inclusive Europe”

final 01

XIX Szczeciński Festiwal Muzyki Dawnej Musica Poetica 2022 przeszedł do historii, jego bohaterami byli na równi twórcy XVII wiecznej muzyki związanej z nurtem melopoesis jak i artyści przywołujący pamięć o arcydziełach doby wczesnego baroku.

W koncertach, cieszących się jak co roku dużym zainteresowaniem festiwalowej publiczności, wzięli udział śpiewacy i instrumentaliści zespołów Szczecin Vocal Project i Consortium Sedinum wspólnie z gwiazdą festiwalu, zespołem Capella Jenensis. Dzięki ich kreacjom ożyła po latach zapomnienia muzyka takich mistrzów jak Marco Scacchi, Tarqunio Merula, Massimiliano Neri, Giovanni Valentini, Johann Samuel i Adam Drese, Christian Herwich, Franciszek Lilius obok znanych już mistrzów Giovanniego Gabrielego, Adriano Bancchieriego, Adama Jarzębskiego, Marcina Mielczewskiego i Bartłomieja Pękiela.

Ważną częścią wydarzeń Festiwalu był program edukacyjny realizowany na terenie Regionu Województwa Zachodniopomorskiego; wykłady i warsztaty przybliżające historyczne praktyki wykonawcze poprowadzone przez artystów wykonawców.

Organizator Festiwalu, Fundacja Akademia Muzyki Dawnej składa w tym miejscu podziękowania Osobom i Instytucjom bez których szczecińskie święto muzyki dawnej nie mogłoby się odbyć, w tym: Willi Lentza, Działowi Edukacji Muzeum Narodowego w Szczecinie, Zespołowi Szkół nr 8 im. Stanisława Staszica, Wydziałowi Kultury Urzędu Miasta Szczecin, Wydziałowi Kultury, Nauki i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej, Republice Rozmaitości Fanaberia, Kwiaciarni Leśnej i niezastąpionej Publiczności Festiwalowej. Dziękujemy i zapraszamy na przyszłoroczne dwudzieste Święto Muzyki Dawnej w Szczecinie.

Więcej zdjęć w galerii...

2008-2022 Fundacja Akademia Muzyki Dawnej
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος