FAMD Lentz

Fundacji Akademia Muzyki Dawnej wspólnie z Willą Lentza w Szczecinie zaprasza na wyjątkowy koncert z cyklu Muzyka w dawnym Szczecinie.

Wielowiekowe dziedzictwo muzyczne Szczecina tworzą dzieła zapomnianych i nieznanych współcześnie nam mistrzów. Po wiekach zapomnienia sięgamy dziś po dzieła szczecińskich kompozytorów XVIII wieku aby odkryć na nowo niezwykły świat stylistyki późnego baroku i zapowiedzi nowych prądów epoki oświecenia. Na program koncertu "Salon mieszczański dawnego Szczecina" złoży się muzyka kameralna Theophila Andreasa Volckmara szczecińskiego wirtuoza i kompozytora, organisty kościoła św. Jakuba oraz Christiana Michaela Wolffa, tytularnego organisty kościoła Zamkowego i Mariackiego w Szczecinie. Program dopełnią dzieła Georga Philippa Telemanna i Antoine Forquereya. Wykonawcami koncertu w wyjątkowym wnętrzu salonu Willi Lentza będą artyści specjalizujący się w wykonawstwie muzyki dawnej: Mikołaj Zgółka - skrzypce barokowe i Urszula Stawicka – klawesyn.

Koncert odbędzie się w Willi Lentza w Szczecinie, przy al. Wojska Polskiego 84 w sobotę 20.11.2021 o godzinie 18:00. Bilety w cenie 30/20 zł. Koncert finansowany jest z budżetu Gminy Miasto Szczecin.

Serdecznie zapraszamy!

2008-2022 Fundacja Akademia Muzyki Dawnej
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος