XII Letni Festiwal Wędrowny Na Gotyckim Szlaku dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Logo MKDNiS kolorowe

FAMD kurier 2021 2

 

Kolejna odsłona projektu Muzyczny Kurier edukacja kulturowa Pomorza Zachodniego odbędzie 27 października 2021 w Pyrzycach.

Program edukacji kulturalnej realizowany od 2013 roku skierowany jest głównie do społeczności lokalnych małych aglomeracjach województwa. Tematem drugiej edycji Muzycznego Kuriera 2021 będą związki słowa i dźwięku w muzyce renesansu i baroku. Tym razem działania kierowane są do młodzieży,  a Partnerem jest Zespół Szkół Nr 1 im. Noblistów Polskich w Pyrzycach.

O miłości w muzyce i literaturze polskiego renesansu", w wykonaniu : Szczecin Vocal Project z towarzyszeniem akompaniamentu lutni, gitary, teorby oraz klawesynu.

Relacje z Pyrzyc

Dzięki Fundacji Akademia muzyki Dawnej ze Szczecina mieliśmy okazję zobaczyć w Pyrzycach ciekawy koncert. Muzycznym tematem koncertu były pieśni miłosne polskiej muzyki renesansowej. Śpiewali i grali muzykę, którą słyszałam pierwszy raz i była to bardzo ciekawa historia. Słowa pieśni były staropolskie i dobrze, że mogliśmy wcześniej na spotkaniu dowiedzieć się więcej o tych wierszach. Grali też muzycy na starych instrumentach, to były lutnie i dawne gitary. Pan gitarzysta ciekawie opowiadał o swoich instrumentach i wszystkim się to podobało. Chciałabym umieć tak grać na lutni, to piękny instrument.

Wiktoria Budner

W Pyrzyckim Domu Kultury zobaczyliśmy koncert muzyczny pod tytułem „O miłości w muzyce polskiego renesansu”. To była ciekawa okazja do usłyszenia starych i nieznanych piosenek napisanych w języku staropolskim. Muzyka przypominała historię, które znam z filmów historycznych, gdzie historia się dzieje na polskim dworze królewskim. Nie wiedziałem, że można śpiewać tak wysoko i to różnymi głosami, a były to soprany i tenory. Bardzo mi się podobało jak śpiewała Pani bardzo wysoko. Chętnie posłucham jeszcze kiedyś takiej muzyki.

Kacper Polkowski

Byłem na koncercie „O miłości w polskiej muzyce renesansu” prezentowanym przez Fundację Akademia Muzyki Dawnej ze Szczecina. Usłyszeliśmy stare pieśni o miłości śpiewane przez zespół śpiewaków Szczecin Wokal Projekt. Nigdy wcześniej nie słyszałem takiej muzyki i nie byłem na podobnym koncercie. Zainteresowały mnie też instrumenty, które akompaniowały śpiewkom, a były to lutnia i dawna gitara. To całkiem inne brzmienie od tego, którego słucham na co dzień, ale też mnie zainteresowało i chętnie bym poszedł kiedyś na podobny koncert.

Oskar Michalak

Projekt  dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego w ramach programu Edukacja Kulturalna.

MKDNiS

2008-2022 Fundacja Akademia Muzyki Dawnej
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος