XII Letni Festiwal Wędrowny Na Gotyckim Szlaku dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Logo MKDNiS kolorowe

Trinus Patrycja Dlugosz

Niezwykła muzyka w niezwykłym miejscu czyli Trinus Ensemble w Czachowie, na to wydarzenie zapraszamy 3 października o godzinie 17:00 do kościoła pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Czachowie.

Trzy głosy żeńskie wzbogacone głębokim brzmieniem instrumentów ludowych  pozwolą Państwu wczuć się w świat średniowiecznych pielgrzymów wędrujących do sanktuariów europejskich, ulokowanych w basenie Morza Śródziemnego. W programie koncertu znajdą się  utwory średniowieczne ze zbiorów El Libre Vermell,  Codex Montpellier oraz Laudario di Cortona.

Prezentacją koncertową programu Wstąpmy na górę Pana Trinus Ensamble chce zburzyć sposób  postrzegania  wieków średnich jako pełnych ascezy, powagi, surowości i modlitwy, a nade wszystko ukazać inne oblicze tamtej epoki, w której ludzie potrafili wielbić Boga z radością w sercu i pieśnią na ustach, tańcząc na kościelnym dziedzińcu.

Po koncercie zapraszamy na spotkanie z artystkami, które poprowadzi Paweł Migdalski.

03.10.2021 godzina 17:00 - Wstęp wolny
Wydarzenie w Regionie Pomorza Zachodniego
Czachów, Kościół pw. MB Częstochowskiej
Wstąpmy na górę Pana średniowieczne pieśni ze zbiorów El Llibre Vermell de Montserrat, Codex Montpellier, Laudario di Cortona
Trinus Ensemble
Adrianna Bujak–Cyran - śpiew
Liliana Pociecha - śpiew
Maria Klich - śpiew, lira korbowa
Aleksandra Kauf-Tyrała - suka biłgorajska, fidel płocka

Koncert finansowany jest z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego, Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Szczecinie. Partnerem wydarzenia jest Stowarzyszenie Terra Incognita. Serdecznie zapraszamy!

image 6483441

2008-2022 Fundacja Akademia Muzyki Dawnej
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος