XII Letni Festiwal Wędrowny Na Gotyckim Szlaku dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Logo MKDNiS kolorowe

CS i SVP copy

Fundacja Akademia Muzyki Dawnej wspólnie z Muzeum Narodowym w Szczecinie zaprasza na koncert inauguracyjny XVIII Szczecińskiego Festiwalu Muzyki Dawnej.

Tegoroczne motto Festiwalu Musica Mediterranea przywołuje tradycje kultury śródziemnomorskiej na przestrzeni wielu epok. Od średniowiecznych pieśni pielgrzymów poprzez śpiew bizantyjski, renesansowe i manierystyczne tradycje związków włosko-polskich, dojrzały barok aż po epokę oświecenia i jej antyczne inspiracje.

Koncert inauguracyjny Stile moderno w muzyce XVII-wiecznej Rzeczypospolitej przedstawi twórczość sakralną i dworską włoskich i polskich kompozytorów w wykonaniu zespołów Szczecin Vocal Project oraz Consortium Sedinum.

02.10.2021 godzina 18:00
Ratusz Staromiejski, Muzeum Narodowe w Szczecinie Muzeum Historii Szczecina
ul. Księcia Mściwoja II 8
Stile moderno w muzyce XVII-wiecznej Rzeczypospolitej
Szczecin Vocal Project, Consortium Sedinum, Paweł Osuchowski
Bilety w cenie 25/15 w przedsprzedaży 20/10

Karnety i Bilety na stronie famd.pl i w Republice Rozmaitości Fanaberia przy Deptaku X Bogusława X 5 oraz na godzinę przed rozpoczęciem koncert na miejscu w Ratuszu Staromiejskim. Festiwal odbywa się dzięki finansowemu wsparciu Gminy Miasto Szczecin.

2008-2022 Fundacja Akademia Muzyki Dawnej
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος