XII Letni Festiwal Wędrowny Na Gotyckim Szlaku dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Logo MKDNiS kolorowe

Trzcinsko 11

W sobotę 11 września Festiwal zawitał do uroczego Trzcińska Zdroju, miasta którego mury obronne  stanowią jeden z nielicznych na Pomorzu Zachodnim przykładów średniowiecznych umocnień miejskich zachowanych niemal na całym obwodzie.

Historia Trzcińska sięga XIII wieku i stanowi inspirację dla współczesnych mieszkańców do odkrywania jego tajemnic i ciekawej historii. Stąd działająca tam prężnie Fundacja Droga Lotha, tegoroczny Partner  Festiwalu. Po tradycyjnej wędrówce szlakiem gotyckim festiwalowa publiczność uczestniczyła w prawdziwej uczcie muzycznej, jaką był koncert wybitnych wirtuozów Justyny Młynarczyk, Piotra Młynarczyk - viole da gamba, Maciej Kończak - teorba, tworzacych zespół JKM Ensemble. Niezwykły program "Le roi danse" , prezentujący dzieła mistrzów francuskiego baroku oczarował festiwalową publiczność, a niezwykłe brzmienie viol wraz z akompaniamentem gitary i teorby na długo pozostanie w pamięci słuchaczy!

Partnerem spotkania Na Gotyckim Szlaku w Trzcińsku-Zdroju był Urząd Miasta i Gminy Trzcińsko-Zdrój oraz Fundacja Droga Lotha.

 

Festiwal dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

 

 

Więcej zdjęć w galerii...

2008-2022 Fundacja Akademia Muzyki Dawnej
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος