FAMD GOT 21 2 TRZcinsko zdroj

Fundacja Akademia Muzyki Dawnej wspólnie z Urzędem Miasta i Gminy Trzcińsko-Zdrój oraz Fundacją Droga Lotha zaprasza na kolejną odsłonę XII Letniego Festiwalu Wędrownego Na Gotyckim Szlaku 2021.

W najbliższą sobotę spotykamy się w Trzcińsku-Zdroju na Runku przed Ratuszem, gdzie wspólnie z przewodnikiem Pawłem Migdalskim, poznamy historię miasta gdzie czas się zatrzymał, a gotyckie zabytki zachwycają swoją urodą. Muzyczną część spotkania wypełni niezwykłe spotkanie z muzyką francuskiego baroku w wykonaniu wirtuozów violi da gamba i teorby.

Sobota 11.09.2021 Trzcińsko-Zdrój

  • 17:00 zwiedzanie z przewodnikiem – dr Paweł Migdalski, zbiórka pod Ratuszem
  • 19:00 kościół pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Trzcińsku-Zdroju

Koncert "Le roi danse" Dzieła mistrzów francuskiego baroku Marin Marais, Monsieur de Sainte Colombe.

JKM Ensemble

  • Justyna Młynarczyk, Piotr Młynarczyk - viole da gamba, Maciej Kończak - teorba

Ze względu bezpieczeństwa sanitarnego nie organizujemy w tym roku przejazdów autokarowych, zachęcamy wszystkich entuzjastów festiwalowych spotkań do skorzystania z indywidualnego transportu.
Partnerem spotkania Na Gotyckim Szlaku w Trzcińsku-Zdroju jest Urząd Miasta i Gminy Trzcińsko-Zdrój oraz Fundacja Droga Lotha.

Festiwal dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, a także otrzymanych z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego oraz Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Szczecinie.

Na całość wydarzenia wstęp wolny, zapraszamy serdecznie i do zobaczenia Na Gotyckim Szlaku!

2008-2022 Fundacja Akademia Muzyki Dawnej
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος