XII Letni Festiwal Wędrowny Na Gotyckim Szlaku dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Logo MKDNiS kolorowe

FAMD GOT 21 2 KRZYMOW

Fundacja Akademia Muzyki Dawnej wspólnie z Kołem Gospodyń Wiejskich w Krzymowie „Krzymowianki” oraz Stowarzyszeniem Historyczno-kulturalnym Terra Incognita w Chojnie zaprasza na kolejną odsłonę XII Letniego Festiwalu Wędrownego Na Gotyckim Szlaku 2021.

W najbliższą sobotę spotykamy się w Krzymowie (Gmina Chojna), gdzie poznamy historię kwadry granitowej, architekturę sakralna i pałacową a przewodnikiem będzie Paweł Migdalski, historyk i regionalista znawca dziejów dawnej Pomeranii i Nowej Marchii. Wieczór wypełni koncert Motety rodziny Bachów, czyli polifonia wokalna XVII i XVIII wieku, w wykonaniu zespołu Szczecin Vocal Project pod kierunkiem Pawła Osuchowskiego przy akompaniamencie wirtuoza organów i klawesynu Kamila Lisa.

Sobota, 4 września 2021
Kościół w Krzymowie

  • 17:00 zwiedzanie z przewodnikiem
  • 18:00 koncert Szczecin Vocal Project, Kamil Lis – klawesyn

Ze względu bezpieczeństwa sanitarnego nie organizujemy w tym roku przejazdów autokarowych, zachęcamy wszystkich entuzjastów festiwalowych spotkań do skorzystania z indywidualnego transportu.

Partnerem spotkania Na Gotyckim Szlaku w Krzymowie jest Koło Gospodyń Wiejskich w Krzymowie „Krzymowianki” oraz Stowarzyszenie Historyczno-kulturalne Terra Incognita w Chojnie.

Festiwal dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, a także otrzymanych z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego oraz Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Szczecinie.

Na całość wydarzenia wstęp wolny, zapraszamy serdecznie i do zobaczenia Na Gotyckim Szlaku!

2008-2022 Fundacja Akademia Muzyki Dawnej
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος