XII Letni Festiwal Wędrowny Na Gotyckim Szlaku dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Logo MKDNiS kolorowe

FAMD GOT 21 2 TRZEBIATOW

Fundacja Akademia Muzyki Dawnej wspólnie z Trzebiatowskim Ośrodkiem Kultury zaprasza na kolejną odsłonę XII Letniego Festiwalu Wędrownego Na Gotyckim Szlaku 2021.

Będzie to okazja do poznania historii i kultury Trzebiatowa, miasta nad Regą położonego zaledwie 8 km od morza. Spotkanie rozpocznie zwiedzanie Pałacu nad Młynówką, przewodnikiem będzie Ewa Fudała, prezes PTTK Baszta Kaszana w Trzebiatowie, następnie wieczór wypełni koncert XIX wieczny salon muzyczny, serenady i tańce na orkiestrę smyczkową Feliksa Mendelssohna-Bartolhdy’ego, Edvarda Griega, Piotr Czajkowskiego, Antonina Dvořáka i Mieczysława Karłowicza w wykonaniu Orkiestry grającej na instrumentach historycznych.

Sobota, 28 sierpnia 2021
Pałac nad Młynówką/Trzebiatowski Ośrodek Kultury ul. Wojska Polskiego 67

  • 17:00 zwiedzanie z przewodnikiem
  • 18:00 koncert Orkiestry Fundacji Akademia Muzyki Dawnej pod dyr. Pawła Osuchowskiego

Ze względu bezpieczeństwa sanitarnego nie organizujemy w tym roku przejazdów autokarowych, zachęcamy wszystkich entuzjastów festiwalowych spotkań do skorzystania z indywidualnego transportu.
Partnerem spotkania Na Gotyckim Szlaku w Trzebiatowie jest Urząd Miejski w Trzebiatowie.

Festiwal dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, a także otrzymanych z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego oraz Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Szczecinie.

Na całość wydarzenia wstęp wolny, zapraszamy serdecznie i do zobaczenia Na Gotyckim Szlaku!

2008-2022 Fundacja Akademia Muzyki Dawnej
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος