XII Letni Festiwal Wędrowny Na Gotyckim Szlaku dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Logo MKDNiS kolorowe

FAMD GOT 21 2 DRAWSKO

Serdecznie zapraszamy na kolejne wydarzenia XII Letniego Festiwalu Wędrownego Na Gotyckim Szlaku! W najbliższą sobotę 21 sierpnia Drawsko Pomorskie.

W programie wydarzeń : 

  • godz. 17:00 zwiedzanie z przewodnikiem przygotowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Drawska Meander, prowadzący dr hab. prof. US Eryk Krasucki
  • godz. 19:00 w Kościele pw. Zmartwychwstania Pana Naszego Jezusa Chrystusa koncert Szlakiem pieśni dawnej Europy w wykonaniu zespołu Ensemble del Passato

Program koncertu stanowi wakacyjną podróż w czasie i przestrzeni. Wraz ze słuchaczami wyruszymy z terenów Polski, by przez Anglię i Hiszpanię dostać się do słonecznych Włoch.

Wieczór wypełnią kameralne pieśni największych kompozytorów epoki renesansu i baroku, w opracowaniu na głos z towarzyszeniem gitar i lutni. Usłyszymy dzieła twórców anonimowych i mało znanych, a obok nich także dzieła ikon swoich czasów: Claudio Monteverdiego czy Jerzego Fryderyka Haendla.  Szczególną gratką będzie pieśń, której autorstwo przypisuje się Królowi Anglii Henrykowi VIII. 

Zabrzmią melodie o bardzo różnorodnym charakterze: subtelne i nastrojowe na przemian z pełnymi energii i dynamiki, harmonie pełne spokoju i wdzięku, a także wypełnione smutkiem czy rozpaczą. Podróżując przez odmienne kultury i cztery języki, będziemy tak naprawdę podróżować w głąb emocji, które tak samo teraz, jak 500 lat temu, ludzie noszą codziennie w swoich sercach.

Ze względów sanitarnych nie organizujemy w tym roku przejazdów autokarowych, zachęcamy wszystkich entuzjastów festiwalowych spotkań do skorzystania z indywidualnego transportu.

Festiwal dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, a także otrzymanych z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego oraz Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Szczecinie.

Na wszystkie wydarzenia obowiązuje wstęp wolny.
Do zobaczenia Na Gotyckim Szlaku!

2008-2022 Fundacja Akademia Muzyki Dawnej
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος