„Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej
i sprzyjającej integracji społecznej”

“Working together for a green, competitive and inclusive Europe”

Vinnum saman að umhverfisvænni, samkeppnishæfri Evrópu án aðgreiningar.

Ars Cantus

Koncert inauguracyjny tegorocznej XVII edycji Szczecińskiego Festiwalu Muzyki Dawnej będzie prezentacją jednego z wyjątkowych zabytków kultury muzycznej XV-wiecznej Europy.

Glogauer Liederbuch - Śpiewnik Głogowski to fascynująca kapsuła czasu zawierająca kompozycje wokalne zarówno sakralne jak i świeckie znanych twórców, takich jak: Busnois, Dufay, Tinctoris, Frye, w tym kompozytorów związanych z Dolnym Śląskiem – Paulus de Broda, Berbleyn, Attamasch oraz Piotr z Grudziądza.  Ten niezwykły muzyczny portret epoki przedstawi Ars Cantus odkrywający od lat z wielkim powodzeniem dziedzictwo przeszłości sztuki wokalnej. Zespół znakomitych wrocławskich śpiewaków i instrumentalistów poprowadzi Tomasz Dobrzański, multiinstrumentalista, badacz i rekonstruktor historycznych instrumentów, jeden z niekwestionowanych autorytetów i zarazem liderów środowiska muzyki dawnej w Polsce.

 

Koncert, przy zachowaniu wymagań sanitarnych, odbędzie się w Sali konferencyjnej Muzeum Narodowego w Szczecinie przy ul. Wały Chrobrego 3, w niedzielę 25.10.2020 roku o godzinie 18:00. Bilety w ograniczonej ilości tylko w przedsprzedaży w cenie 30/20 zł. od 19.10.2020 w Republice Rozmaitości Fanaberia (deptak Księcia Bogusława X 5 w Szczecinie) oraz na stronie organizatora: www.famd.pl. Serdecznie zapraszamy!

2008-2023 Fundacja Akademia Muzyki Dawnej
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος