Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
– państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca

05 znak uproszczony kolor biale tloNIMIT 1536 x768 912x485

FAMD tournee www 1 visegrad

Fundacja Akademia Muzyki Dawnej zapraszana na koncert finałowy sezonu 2017/2018, który odbędzie się w niedzielę 17 czerwca 2018 roku o godzinie 19:30 w Kościele Świętej Rodziny, przy ul. Królowej Korony Polskiej 28 w Szczecinie.

Będzie to zakończenie międzynarodowej trasy koncertowej artystów Fundacji, która prowadziła na przełomie maja i czerwca przez Czechy Austrię i Słowację w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Promocja kultury polskiej zagranicą. Program tournee nosił tytuł Koncerty Królewskie - Muzyka dawnej Rzeczpospolitej i prezentował największe osiągnięcia w polskiej muzyce sakralnej doby baroku XVII i XVIII wieku w dialogu z muzyką krajów naddunajskich. Wykonawcami koncertu będą zespoły Fundacji: Szczecin Vocal Project oraz Orkiestra Famd.pl pod dyrekcją Pawła Osuchowskiego. W programie dzieła H.I.F. Bibera Ph. Dulichiusa i G.G. Gorczyckiego. Ozdobą koncertu będzie udział solistów trębaczy z zespołu Tubicinatores Gedanenses.

Bilety wstępu w promocyjnej cenie 20/10 zł. w przedsprzedaży od 8 czerwca 2018 w Republice Rozmaitości Fanaberia przy deptaku X Bogusława X 5 oraz na stronie www.famd.pl. Bilety w dniu koncertu w cenie 25/15 zł.

2008-2024 Fundacja Akademia Muzyki Dawnej
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος