Tradycje wielkopostne Wschodu i Zachodu w wykonaniu Szczecin Vocal Project, Paweł Osuchowski

Zapraszamy na najbliższy koncert z cyklu Muzyka w dawnym Szczecinie. Będzie to muzyczny obraz wielkopostnych tradycji Kościołów Wschodu i Zachodu Europy prezentujący pieśni pasyjne, motety oraz koncerty kościelne grekokatolickiej i prawosławnej.

Na szczególna uwagę zasługują dzieła kompozytorów pomorskich - A. Hackenbergera i Ph. Dulichiusa odnoszące się w swej tematyce do rozważań wielkopostnych opartych na psalmach oraz rozmyślaniach nad męka pańską Arnulfa z Louvain.

Tradycje wschodu prezentować będzie między innymi pieśni Cheruwimów autorstwa Giuseppe Sartiego - włocha, działajacego w Petersburgu kompozytora nadwornego Katarzyny II oraz modlitwa Wieczernaja Mikołaja Dyleckiego ucznia Marcina Mielczewskiego kompozytora szkoły wileńskiej.

Sobota 12.03.16, godzina 19:00, Kościół pw. Św. Jana Ewangelisty w Szczecinie, ul. Świętego Ducha 9
Tradycje wielkopostne Wschodu i Zachodu w wykonaniu Szczecin Vocal Project, Paweł Osuchowski – kierownictwo artystyczne.
W programie: Philipp Dulichius, Orlando di Lasso, Mikołaj Zieleński, Andreas Hackenberger, Andreas Hammerschmidt, Mikolaj Dylecki, Giuseppe Sarti

Bilety w promocyjnej cenie 10/20 zł.  w przedsprzedaży od 01.03.2016 w Republice Rozmaitości Fanaberia przy deptaku X Bogusława X 5 oraz na stronie www.famd.pl. Bilety w dniu koncertu w cenie 15/25 zł. do nabycia na miejscu w Kościele.

2008-2020 Fundacja Akademia Muzyki Dawnej
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος