Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
– państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca

05 znak uproszczony kolor biale tloNIMIT 1536 x768 912x485

Regaty Barokowe - Hanza

Hanza – kulturowy pomost łączący Zachód i Wschód Europy na morskim szlaku Morza Północnego i Bałtyku. Miasta wspólnoty hanzeatyckiej, to fenomen godny dziś uwagi, oddalone od siebie, a mimo to wierne wspólnocie. Hanzeaci żywiący pokojowe przekonania, obojętni na troski narodowe i różnice religijne zachowali przez blisko pięćset lat solidarność, której wymiar dziedziczy do dziś kultura i sztuka krajów północy kontynentu.

Fundacja Akademia Muzyki Dawnej zaprasza na zamykający tegoroczny cykl koncertów Regaty Barokowe – Hanza wieczór w szczecińskim Muzeum Narodowym. Koncert wypełni pełna ekspresji poezja i muzyka manieryzmu i baroku w wykonaniu rewelacyjnego kontratenora Łukasza Dulewicza oraz zespołu Consortium Sedinum pod kierunkiem Urszuli Stawickiej.

Gmach Główny Muzeum Narodowego w Szczecinie, sobota 8 listopada godzina 17:00. Bilety w promocyjnej cenie 10 zł. w przedsprzedaży od 3 listopada 2014 w Republice Rozmaitości Fanaberia przy deptaku X Bogusława X 5 oraz na stronie www.famd.pl. Bilety w dniu koncertu w cenie 20/10 zł. do nabycia w kasie Muzeum Narodowego w Szczecinie.

2008-2023 Fundacja Akademia Muzyki Dawnej
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος