Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
– państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca

05 znak uproszczony kolor biale tloNIMIT 1536 x768 912x485

piątek, 18 maj 2012

cojestgraneUtwory sprzed wieków wykonywane w sposób jak najbliższy oryginałowi - oto idea Festiwalu Muzyki Dawnej, który rozpoczyna się w piątek w Szczecinie.

Na początek koncert "Canto D'amore" kontratenora Piotra Olecha z grupą Consortium Sedinum. Będzie okazja poznać Antonio Vivaldiego jako autora oper (piątek, sala ks. Bogusława na Zamku Książąt Pomorskich, godz. 19). W niedzielę w wykonaniu grupy Ad Vocem zabrzmi muzyka z wczesnego praskiego baroku (Muzeum Historii Szczecina, godz. 19). W poniedziałek organizatorzy zapraszają na wykład "Muzyka w Świątyni Jerozolimskiej jako model muzyki kościelnej w epoce baroku", który wygłosi dr Szymon Paczkowski z Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego (Akademia Sztuki, godz. 13). Kolejny koncert w czwartek o 19 w kościele ewangelickim św. Trójcy. Octava Ensemble wykona utwory Philippa Dulichiusa, kompozytora szczecińskiego przełomu XVI i XVII w. Kolejne dwa koncerty - 25 maja i 2 czerwca.

Karnety (5 koncertów) kosztują 100 zł (70 zł. ulgowe). Bilety na poszczególne koncerty są po 30 (20 zł). Sprzedają je kasa i CIKiT na Zamku, Fanaberia przy deptaku Bogusława.

Ewa Podgajna
Źródło: www.cjg.gazeta.pl

2008-2024 Fundacja Akademia Muzyki Dawnej
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος