kurier-logoJuż niedługo rozpocznie się czwarty letni Festiwal Wędrowny "Na Gotyckim Szlaku". Posłuchamy podczas niego muzyki klasycznej wykonywanej w zabytkowych miejscach Pomorza Zachodniego. Wstęp na wszystkie koncerty jest darmowy.

- Chcemy popularyzować i przybliżać bogactwo historyczne Pomorza Zachodniego - opowiada Paweł Osuchowski, koordynator przedsięwzięcia.

Dlatego kolejne występy będą łączone z programem historycznym, dzięki któremu uczestnicy będą mogli poznać przeszłość miejsc, w których odbywają się koncerty.

I tak 17 sierpnia organizator - czyli Fundacja Akademia Muzyki Dawnej - zaprasza do Kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kołbaczu, czyli do najstarszego na Pomorzu Zachodniego kościoła ceglanego. O g. 17 zwiedzenia, o 18 - Consortium Sedinum zagra utwory m.in. Vivaldiego.

24 sierpnia o g. 19 koncert p.t. "Perły Baroku" w Piwnicy Towarzystwa Przyjaciół Stargardu zagra "Pandolfis Consort Wien" z Austrii. O g. 17 - zwiedzanie miasta ze szczególnym uwzględnieniem Muzeum Archeologiczno-Historycznego.

31 sierpnia to Chojna i Kościół pw. Świętej Trójcy. O g. 18 w ratuszu rozpoczyna się wycieczka. O g. 19 zagra Orkiestra Famd.pl dyrygowana przez Pawła Osuchowskiego.

Dalej: 7 września, Kościół Macierzyństwa NMP w Trzebiatowie. Program turystyczny o g. 17, koncert o g. 19. Muzyka sakralna a'capella plus gospel. Zaśpiewa Chór Kameralny ZUT.

14 września - Kościół pd. św. Katarzyny w Goleniowie. Program turystyczny - g. 17. O g. 19 koncert zatytułowany "Muzyczne medytacje.

Finał w kościele pw. św. Jana Ewangelisty w Szczecinie, 21 września. Na g. 19 zaplanowano zwiedzanie, na 19.30 - koncert "Exsultate, jubilate". Usłyszymy słynne kompozycje Mozarta oraz dzieła wokalno - instrumentalne ze zbiorów klasztorów polskich. Co ciekawe, szczecińska świątynia została niedawno odnowiona.

- Ciemny kościół, o którym wielu myślało, że nie funkcjonuje, zmienił się w jasną, doświetloną perełkę - podsumował remont ks. proboszcz Marek Borowski.

Organizatorzy przygotują dla uczestników transport ze Szczecina przy każdym koncercie. Będzie ruszał z ulicy Korsarzy, bilet kosztuje 25 złotych. Patronat honorowy nad imprezą mają Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego oraz Prezydent Szczecina.

(as)

2008-2018 Fundacja Akademia Muzyki Dawnej
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος